Sondaż Kantar nie przynosi optymistycznych wieści zarówno rządzącym jak i opozycji. Wśród nich największe poparcie w badaniu uzyskało Prawo i Sprawiedliwość (razem z Solidarną Polską i Porozumieniem) osiągając wynik na poziomie jedynie 31 proc. wszystkich głosów. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) z wynikiem równie dalekim od oczekiwanego, gdyż jedynie 18 procentowym. Podium zamyka ugrupowanie Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni, które poparłoby 15 proc. wyborców (również mniej, niż w wielu innych badaniach).
Na dalszych miejscach uplasowały się Lewica (SLD, Wiosna, Razem) - 7 proc. oraz Konfederacja z poparciem na poziomie 6 proc.
Do Sejmu nie dostałyby się PSL-Koalicja Polska osiągając 4 proc. poparcia wyborczego oraz ugrupowanie Kukiz'15 uzyskując zaledwie 2 proc. głosów.
Respondenci zostali również zapytani, czy wzięliby udział w wyborach parlamentarnych, gdyby odbyły się już po epidemii koronawirusa. Tu również wyniki mogą zaskakiwać, ponieważ chęć udziału w takowych zadeklarowało aż 69 proc. Polaków. 32 proc. z nich zdecydowana jest wziąć udział w głosowaniu, natomiast 37 proc. - raczej planuje uczestniczyć w nich uczestniczyć.
Przeciwne stanowisko wyraża 20 proc. respondentów – 11 proc. zapowiada, że raczej nie pójdzie głosować, a 9 proc. osób mówi, że zdecydowanie nie weźmie udziału w wyborach. Pozostałe 11 proc. jeszcze nie wie, czy oddałoby głos w wyborach.
Badanie Kantar przeprowadzono w dniach 5 – 10 lutego 2021 r. na reprezentatywnej próbie 983 dorosłych mieszkańców Polski. Sondaż wykonano techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).