Czy zjednoczona opozycja pokona PiS?

i

Autor: redakcja SE Czy zjednoczona opozycja pokona PiS?

Takiego sondażu jeszcze nie było! Zjednoczona opozycja pokona PiS [NASZ SONDAŻ]

2018-12-04 6:00

Czy PO jest w stanie pokonać odwiecznego rywala jakim jest partia Jarosława Kaczyńskiego (69 l.)? Okazuje się, że tak! Ale pod jednym warunkiem. Musi powstać szeroka koalicja sił opozycji. Wtedy zjednoczona opozycja będzie mogła liczyć na 50 proc. poparcia, a PiS na 38 proc. - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”.

Jeżeli do wyborów wszystkie partie pójdą osobno, PiS wygra wybory zdobywając 38 proc. głosów. Ale jeśli opozycja się zjednoczy (PO, Nowoczesna, PSL, SLD, Razem i Teraz), to pokona partię rządzącą. - Taki sondaż cieszy i potwierdza, że tylko duży blok demokratycznej i proeuropejskiej opozycji gwarantuje zwycięstwo. Wierzę, że poszerzymy koalicję o kolejne podmioty – zaznacza wiceszef PO Borys Budka (40 l.). - Teraz zadaniem nas, polityków, jest zbudowanie szerokiego porozumienia opozycji. Pierwszy krok zrobiła Nowoczesna z PO, żeby stworzyć KO. Teraz czas na inne podmioty. Żeby to zwycięstwo się ziściło, musimy znaleźć dobrą ofertę dla Polski powiatowej po to żeby pisowskie "Miastka” mogły stać się nowoczesnymi miastami – dodaje szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer (49 l.).

Wynikami sondażu nie jest z kolei zachwycony PiS. - To jest sygnał dla nas, że musimy się mocno przed wyborami mobilizować i dobrze przepracować najbliższy rok, żeby to PiS i obóz zjednoczonej prawicy miał 50 proc, a zjednoczona opozycja 38 proc. - komentuje poseł Marek Ast (60 l.). A eksperci nie mają złudzeń, że tylko realizacja wielkiego programu społecznego na kształt „500 plus” mogłaby uchronić rządzącą partię przed porażką w wyborach.

Czy zjednoczona opozycja pokona PiS? SŁUPKI

i

Autor: redakcja SE Czy zjednoczona opozycja pokona PiS? SŁUPKI
Czy zjednoczona opozycja pokona PiS? SŁUPKI_2

i

Autor: redakcja SE Czy zjednoczona opozycja pokona PiS? SŁUPKI_2

- PiS wygrywał do tej pory na tym, że nie miał konkurencji na prawicy, a obóz liberalno – lewicowy był rozbity. Jeśli dojdzie do zjednoczenia opozycji, to partii rządzącej będzie bardzo trudno wygrać. Chyba, że PiS znajdzie jakieś cudowne środki na wielki program w rodzaju 500 plus – komentuje prof. Antoni Dudek (52 l.), politolog. Badanie zostało zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 29-30 listopada 2018 roku na próbie 1098 dorosłych Polaków.

Najlepsze usługi w Twoim mieście jeszcze taniej? Wejdź na stronę Groupon kody rabatowe.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany