Takie poparcie PiS ma naprawdę! Ten SONDAŻ pokazuje wszystko

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS Takie poparcie PiS ma naprawdę! Ten SONDAŻ pokazuje wszystko

Takie poparcie PiS ma naprawdę! Ten SONDAŻ pokazuje wszystko

2021-10-31 17:11

Nowy sondaż pokazuje, jakie naprawdę poparcie ma władza. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, zdecydowanie wygrałaby je Zjednoczona Prawica pod przewodnictwem PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Sondaż Instytutu Badań Pollster przeprowadzony na zlecenie Super Expressu, jak na dłoni pokazuj prawdziwe poparcie władzy.

Najnowszy sondaż partyjny jasno pokazuje, że najwyższym poparciem wśród Polaków cieszy się Zjednoczona Prawica. Chociaż w porównaniu z poprzednim badaniem poparcie spadło. Instytut Badań Pollster zapytał Polaków, na kogo oddaliby głos, jeśli wybory parlamentarne miały się odbyć w najbliższym czasie. Co wynika z sondażu? Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to wygrałaby je koalicja rządząca, czyli Prawo i Sprawiedliwość wraz z Solidarną Polską. Na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 36,58 proc. osób. Drugie miejsce w sondażu zajęła Koalicja Obywatelska, czyli PO wraz z Nowoczesną i Zielonymi, uzyskując wynik 25,8 proc. Podium sondażu zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, która może liczyć na poparcie 13,80 proc. wyborców. Kolejne miejsce zajęła Konfederacja, na którą zechciałoby zagłosować 8,77 proc. wyborców. Dalej uplasowała się Lewica z wynikiem 8,56 proc. Poza Sejmem znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe, które przekonało do siebie 4,41 proc. ankietowanych oraz Kukiz'15 z poparciem na poziomie 1,29 proc. Porozumienie Jarosława Gowina uzyskało jedynie 0,60 proc. głosów w sondażu.

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 27-28.10.2021 roku metodą CAWI na próbie 1078 dorosłych Polaków. Struktura próby była reprezentatywna dla obywateli Polski w wieku 18+. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, korespondencyjnie i stacjonarnie,  to na którą partię oddałbyś głos?

i

Autor: SE Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, korespondencyjnie i stacjonarnie, to na którą partię oddałbyś głos?
Sonda
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, to wziąłbyś w nich udział?
Express Biedrzyckiej - Jan Maria Jackowski: Polski Ład powinien być przesunięty o rok
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE