Lech i Maria Kaczyńscy

i

Autor: Piotr Bławicki/Super Express Lech i Maria Kaczyńscy

Symboliczny grób Lecha i Marii Kaczyńskich na Powązkach. Tak teraz wygląda

2022-04-09 11:48

10 kwietnia 2022 minie dwanaście lat od katastrofy smoleńskiej. Zginęło wówczas 96 osób, w tym Lech Kaczyński wraz z małżonką. Para prezydencka została pochowana 18 kwietnia na Wawelu, blisko sarkofagu marszałka Józefa Piłsudskiego. Mało kto jednak wie, że symboliczny grób Lecha i Marii Kaczyńskich znajduje się na warszawskich Powązkach.

Lech i Maria Kaczyńscy zginęli podczas katastrofy pod Smoleńskiem wraz z pozostałymi 94 osobami. Prezydencki samolot zmierzał do Smoleńska, gdzie polska delegacja miała oddać hołd pomordowanym oficerom w Katyniu. Niestety, 10 kwietnia 2010 roku doszło do jednej z największych katastrof w historii Polski. Zginęła para prezydencka, przedstawiciele Kościoła, parlamentarzyści oraz dowódcy wojskowi. Lech Kaczyński wraz z małżonką zostali pochowani na Wawelu, w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów. Tuż obok znajduje się sarkofag marszałka Józefa Piłsudskiego. 

Mało kto jednak wie o tym, że para prezydencka ma również swój symboliczny grób na warszawskich Powązkach. To inicjatywa Jarosława Kaczyńskiego, który w rozmowie z "Super Expressem" przyznał, że brakuje mu miejsca w Warszawie, gdzie mógłby pomodlić się za brata. Grób powstał pod koniec 2010 roku.

Grób Kaczyńskich

i

Autor: STANISLAW KOWALCZUK/East News Grób Kaczyńskich
Sonda
Czy wierzysz, że kiedykolwiek poznany prawdę o katastrofie w Smoleńsku?
Groby rodziny Tuska i Kaczyńskiego. Ich wujowie byli znanymi artystami | Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE