Edward Gierek

i

Autor: East News Edward Gierek

Tak wygląda grób Gierka w dniu ważnej rocznicy. Przejmujące ZDJĘCIA

2019-04-15 11:37

14 kwietnia to bardzo ważna data w kalendarzu rodziny Gierków. Tego dnia - w 2007 roku - odeszła Stanisława Gierek - żona Edwarda, I sekretarza KC PZPR w latach 1970-1980, i matka Adama, posła do Parlamentu Europejskiego. O rocznicy śmierci matki nie mógł zapomnieć syn, który udostępnił na Facebooku zdjęcie grobu rodziców. Komentującym zebrało się na wspomnienia. Zobacz galerię zdjęć.

Pod postem zamieszonym przez prof. Adama Gierka części internatów zebrało się na wspominki. "Dziękuję losowi za to że dane mi było żyć w tych czasach co rządził pan Gierek" - napisał jeden z nich. " NIECH PAMIĘĆ O NICH NIGDY NIE ZAGINIE !!! CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !!!" - wtórował inny (pis. org. - red.). 

Zobacz także: Syn Edwarda Gierka nie wystartuje do europarlamentu. Znamy powód!

Stanisława Gierek urodziła się w 1918 roku w Sosnowcu, a zmarła w 2007 w szpitalu w Cieszynie. Swego czasu uważna była przez znaczną część Polaków za pierwszą damę, bo Gierek był jednym z pierwszych przywódców w bloku sowieckim, który fotografowany był także prywatnie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE