putin

i

Autor: YouTube

Tak Putin rozmawiał z Macronem tuż przed wojną: Muszę kończyć, jestem na siłowni, a zaraz idę grać w hokeja

2022-06-26 22:26

O czym Macron rozmawiał z Putinem tuż przed wojną? Francuska telewizja opublikowała szokujące fragmenty rozmowy pomiędzy Władimirem Putinem i Emmanuelem Macronem Prezydent Francji zapowiedział m.in. postawienie do pionu Wołodymyra Zełenskiego, a także... prosił rosyjskiego dyktatora, aby ten zgodził się na spotkanie z Joe Bidenem. – Wiesz Emmanuelu, miło się rozmawia, ale jestem teraz na siłowni, a później idę grać w hokeja – odparł Putin.

Telewizja France 2 wyemituje w czwartek film dokumentalny „Prezydent, Europa i wojna”. Opowiada on o kulisach francuskiej dyplomacji w ostatnich miesiącach. Zapowiadając emisję dokumentu, opublikowano zapis rozmowy telefonicznej pomiędzy Emmanuelem Macronem a Władimirem Putinem, do której doszło 20 lutego, czyli na 4 dni przed rozpoczęciem inwazji Rosji na Ukrainę. Fragmenty podał portal tvp.info.

Macron do Putina - jakie są twoje intencje?

Macron zwraca się do Putina z prośbą o nakreślenie obecnej sytuacji na granicy ukraińsko-rosyjskiej. – Chciałbym, żebyś wyjaśnił mi w momencie, gdy rozmawiamy jeden na jeden, czego oczekujesz i jakie są naprawdę twoje intencje – zaczyna prezydent Francji.

Putin odpowiada: „Przecież sam widzisz, co się dzieje”, po czym zarzuca prezydentowi Francji i kanclerzowi Niemiec Olafowi Scholzowi „chęć rewizji porozumień mińskich”.

Macron zaprzecza, na co Putin twierdzi, że „separatyści zrobili wszystko, aby rozpocząć konstruktywny dialog z władzami Ukrainy”. Prezydent Francji nie zgadza się z takim stwierdzeniem, dodając że „separatyści nie mogą wystąpić z propozycją zmiany ukraińskiego prawa”. – No to najwidoczniej zupełnie inaczej patrzymy na sytuację i zapis porozumień mińskich – odpowiada mu Putin.

– Doszli do władzy w wyniku zamachu stanu, urządzili krwawą rzeź, palili ludzi żywcem. Zełenski jest jednym z odpowiedzialnych – mówi Putin. – Słuchaj mnie uważnie, Emmanuelu. Czy Ty w ogóle słyszysz co do Ciebie mówię? Separatyści, jak ich nazywacie, zwrócili się do ukraińskiego rządu z propozycją dialogu i nie otrzymali ze strony Kijowa żadnej odpowiedzi – dodaje zirytowany Putin.

Dyscyplinująca rozmowa Macrona z Zełenskim

Prezydent Francji wyznaje rosyjskiemu dyktatorowi, że odbył dzień wcześniej dyscyplinującą rozmowę z Zełenskim. – Powiedziałem mu, żeby złagodził nastroje w sieciach społecznościowych i w wojsku – mówi, po czym pyta Putina, czy Rosja także zamierza złagodzić ton. Prezydent Rosji odpowiada mu, że wprawdzie w ciągu najbliższych godzin zakończą się ćwiczenia przy ukraińskiej granicy, ale „nie wycofamy wojsk, dopóki sytuacja w Donbasie nie uspokoi się”. – Władimirze, proszę Cię, nie ulegaj żadnym prowokacjom – odpowiada Macron.

Zobacz też: Kaczyński w Grudziądzu: Jeszcze dwie kadencje naszych rządów i z Polski zniknie ubóstwo

Express Biedrzyckiej - gen. Stanisław Koziej: Państwa zachodnie muszą postraszyć Rosję

Później francuski prezydent informuje Putina, że rozmawiał niedawno z Joe Bidenem. – Przekazał mi, że jest gotowy na spotkanie z Tobą. Zależy mu na deeskalacji sytuacji, a także uwzględnieniu rosyjskich żądań w kwestii wejścia Ukrainy do NATO. Podaj datę, która Ci odpowiada, a ja przekażę Bidenowi, że jesteś gotów do spotkania – streszcza Macron. Putin unika jednoznacznej deklaracji, proponuje, aby szczegóły rozmowy najpierw uzgodnili doradcy. W końcu z jego ust pada zdanie: „zgadzam się”. – Bardzo dobrze. Proponuję, abyśmy po zakończeniu naszej rozmowy wydali wspólny komunikat dla mediów – odpowiada mu Macron.

– Wiesz Emmanuelu, rozmawiam z Tobą będąc na siłowni, potem idę grać w hokeja. Przekażę to moim doradcom – rzuca na zakończenie Putin.

Sonda
Czy wierzysz w to, że Putin nie żyje i zastępuje go sobowtór?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE