Urodziny Radia Maryja. Tak politycy PiS bawili się u Rydzyka! Było wesoło [WIDEO]

2021-12-01 11:07
Tak politycy PiS bawili się u Rydzyka!
Autor: SUPER EXPRESS Tak politycy PiS bawili się u Rydzyka!

Już w najbliższą sobotę będą obchodzone urodziny Radia Maryja. Rozgłośnia będzie świętowała kolejny jubileusz. W tym roku przypada 30. lecie powstania toruńskiej rozgłośni, na czele której stoi ojciec Tadeusz Rydzyk. Tegoroczne urodziny ze względu na pandemię koronawirusa nie będą tak huczne, jak te organizowane kilka lat temu. Wtedy to dopiero było wesoło! Prawdziwym hitem było nagranie, które pokazywało świętowanie polityków PiS w Toruniu. Przypominamy je!

Radio Maryja powstało 30 lat temu. Rozgłośnia, którą założył ojciec Tadeusz Rydzyk rozpoczęła nadawać w 1991 roku, data jej powstania to 8 grudnia, która nie była wybrana przypadkowo. Otóż 8 grudnia katolicy obchodzą święto maryjne. Radio zaczęło nadawać już dzień później, czyli 9 grudnia 1991 roku. Od początku istnienia Radiem Maryja kierował ojciec Rydzyk z zakonu redemptorystów. Wszystko zaczęło się od niewielkich zasięgów i małej redakcji. Najpierw rozgłośnia nadawała tylko w okolicach Torunia. Dopiero z biegiem lat radio zaczęło się rozrastać i zdobywać słuchaczy, którzy zwani są przez o. Tadeusza Rydzyka "rodziną Radia Maryja".

NIŻEJ ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - TAK RYDZYK ZMIENIŁ SIĘ PRZEZ LATA - KLIKNIJ W ZDJĘCIE NIŻEJ

Ojciec Rydzyk wspomina początki Radia Maryja 

Rydzyk nieraz wspominał o początkach radia, opowiadał, jak powstawało: - Po wielu bojach, zgodach księży biskupów, dali nam 37 częstotliwości, ale wysokich. Ludzie nie mieli aparatów przystosowanych do ich odbioru, bo w całym bloku wschodnim były tylko niskie częstotliwości. Co robić? Pan Bóg stworzył świat na swoją chwałę i częstotliwości też. Wykorzystamy to. Zorganizowaliśmy cztery ekipy młodych ludzi. Powiedziałem: Jedźcie i zakładajcie choćby po jednym dipolu [radiowej antenie odbiorczej – red.] nawet na gałęziach drzew, bo ludzie muszą usłyszeć, że jest Radio Maryja. I tak zrobili - opowiadał kiedyś w "Naszym Dzienniku".

Jednak łatwo nie było. Rydzyk wspominał kiedyś pewną sytuację, rozmowę z biskupem: -  Pani premier powiedziała, że odbierze Radio. Zrobi Ojciec to w miesiąc? – Miesiąc to mało, ludzie jeszcze nie wiedzą o Radiu. Potrzebujemy więcej czasu, żeby jak najwięcej osób dowiedziało się, a potem przestroją swoje odbiorniki. – Czy daje Ojciec słowo, że to zrobi za dwa miesiące? – Tak, daję słowo, ale nie honoru. Myślałem o jednym: ludzie muszą się dowiedzieć, bo inaczej to Radio upadnie na samym początku. Nawet nie utrzyma się, bo utrzymują je tylko ludzie - o jaką premier chodziło? W tamtych czasach rządem kierowała Hanna Suchocka. Jednak Radio Maryja przetrwało trudności, działa do tej pory. 

Tak politycy PiS bawili się u Rydzyka! Wzięli się za ręce i śpiewali pieśni

Kilka lat temu głośno było o urodzinach Radia Maryja, na których gościli politycy z pierwszego szeregu PiS. Był rok 2015. Hitem okazało się nagranie ze wspomnianych urodzin, na którym widać, jak politycy trzymają się za ręce i w rytmie religijnej piosenki kołyszą. Dziś z łezką w oku można wspominać huczne urodzin radia Rydzyka. Z powodu pandemii koronawirusa, w tym roku 30. urodziny będą skromniejsze, a szkoda, bo to prawdziwie ważny jubileusz. Zobaczcie, jak to było na nagraniu niżej: 

Sonda
Kim dla Ciebie jest ojciec Tadeusz Rydzyk?
Tak politycy PiS tańczyli u Rydzyka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE