Tak mieszka Piotr Ikonowicz

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express Tak mieszka Piotr Ikonowicz

Tak mieszka Piotr Ikonowicz z żoną. Widok tych wnętrz powala! [WIDEO + ZDJĘCIA]

Piotr Ikonowicz słynie z tego, że nikomu nie odmawia pomocy. Sam działacz Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej jest człowiekiem niezwykle skromnym. W mieszkaniu, które wynajmuje z żoną Agatą Nosal-Ikonowicz, na obrzeżach Warszawy żyje w dwóch pokojach, skromnej kuchni i malutkiej łazience. Dwa pokoje, malutka łazienka i kuchnia z wielkim starym piecem kaflowym - tak wygląda mieszkanie Piotra Ikonowicza. Słynny działacz społeczny mieszka razem z żoną i nastoletnią córką. - Płacę niski czynsz - 800 zł - bo w domu brakuje centralnego ogrzewania - zdradza Piotr Ikonowicz w programie "Politycy od kuchni" Kamila Szewczyka i Piotra Lekszyckiego.

Piotr Ikonowicz poznał swoją żonę "w boju", podczas demonstracji antywojennej. Później weszli razem na dach jednego z hipermarketów, protestując przeciw pracy 24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Ikonowiczowie ślub wzięli w 2012 roku. Dziś obydwoje walczą o poprawę losu potrzebujących w Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej. - Ona jest mózgiem. Ja z kolei idę do sądu i wygrywam, ale to dzięki jej pomysłom - podkreśla Piotr Ikonowicz w programie "Politycy od kuchni". 

Piotr Ikonowicz gotuje z żoną na starym piecu kaflowym

Jak żyją małżonkowie, gdy nie pomagają innym ludziom? Okazuje się, że ich wspólną pasją jest pichcenie w kuchni przy pomocy wspomnianego pieca kaflowego. - W domu zwykle razem gotujemy na cztery ręce, u nas nie ma tradycyjnego podziału ról, ja jestem feministą - zaznacza Ikonowicz, który prywatnie jest bratem restauratorki i gwiazdy TVN Magdy Gessler. Z siostrą ma poprawne relacje, ale spotykają się rzadko.

Żeby był konflikt, to trzeba się częściej widywać. Ona czas spędza na planie i ma niewiele życia prywatnego - kwituje Piotr Ikonowicz.

Zobacz program "Politycy od kuchni" z Piotrem Ikonowiczem i jego żoną Agatą Nosal-Ikonowicz

Politycy od kuchni - Piotr Ikonowicz 2022

Tak mieszka Piotr Ikonowicz na obrzeżach Warszawy

Słynny działacz społeczny cieszy się, gdy może pomagać innym. - Ja się nigdy w życiu nie poświęcałem, to, co robię, robię z niekłamaną przyjemnością i dzięki temu, co robię, jestem szczęśliwy, bo po prostu ja się dobrze czuję z ludźmi - przyznaje w rozmowie z Piotrem Lekszyckim i Kamilem Szewczykiem. Piotr Ikonowicz zaznacza, że "nie goni za monetą" i uważa, że życie "liczykrupy" czy "dorobkiewicza" jest strasznie nudne. - Niewielu znam ludzi zamożnych, którzy są szczęśliwi - mówi działacz Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej. On sam mieszka niezwykle skromnie - w niewielkiej kuchni, dwóch pokojach i malutkiej łazience. Gdy jest ciepło, często za to korzysta z otaczającego dom ogródka. - Tam odbywają się imprezy - niedawno na moich urodzinach było około 100 osób - zdradza Piotr Ikonowicz. Wśród gości był m.in. lider Agrounii - Michał Kołodziejczak

Nie przegap: Tak Bronisław Komorowski mieszka w Budzie Ruskiej! Pierwszy raz pokazał wnętrza domu [WIDEO + FOTO]

W naszej galerii prezentujemy zdjęcia z mieszkania, w którym razem żoną mieszka Piotr Ikonowicz

Ile zarabia Piotr Ikonowicz? Emerytura Piotra Ikonowicza

Działacz społeczny tak bardzo troszczy się o innych, że czasem zapomina o sobie! Mimo że już ponad roku temu wszedł w wiek emerytalny, nadal nie pobiera świadczenia! Niedawno jednak młodzi współpracownicy Piotra Ikonowicza zmobilizowali go do tego, by załatwiał urzędowe formalności. Jaką emeryturę będzie miał Piotr Ikonowicz? - Spodziewam się, że będzie to jakieś 2000 zł z grosikiem - szacuje. Na razie wystarczyć mu muszą różne "chałtury" związane z tłumaczeniami i pisaniem tekstów. Działacz społeczny ujawnia, że miesięcznie zarabia "na rękę" około 3000 zł. - Takie zarobki sprawiają, że podczas zakupów trzeba patrzeć na ceny - zaznacza Piotr Ikonowicz. 

Magda Gessler niepokoi się o Piotra Ikonowicza

Słynna restauratorka Magda Gessler - mimo swojego zapracowania - nie zapomniała o urodzinach brata i nagrała dla niego przejmujące życzenia, w których stwierdziła, że "nie ma drugiego tak dobrego człowieka w Polsce". Wspomniała także, że się o brata martwi. Może czas zwolnić tempo? Ikonowicz nawet nie chce o tym słyszeć, bo czuje się "szczęśliwy". Niepokoi się za to o... Magdę Gessler. - Ja uważam, że to ona się nadmiernie eksploatuje, ona ma niesamowitą energię, ale za mało odpoczywa - ocenia Piotr Ikonowicz. 

Sonda
Co sądzisz o Piotrze Ikonowiczu?
Nasi Partnerzy polecają