Kolejny etap kampanii wyborczej

Kaczyński się modlił, a Tusk robił formę. Tak liderzy PiS i PO szykują się do spotkań z wyborcami [ZDJĘCIA]

2023-02-27 5:10

Zjednoczona Prawica i Koalicja Obywatelska idą niemal łeb w łeb w wyścigu o władzę – wynikało z ostatniego, lutowego sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”. Nic więc dziwnego, że obie formacje i ich liderzy, czyli Jarosław Kaczyński (74 l.) i Donald Tusk (66 l.), szykują się do kolejnej wielkiej rundy spotkań z wyborcami i objazdu po Polsce. Przygotowując się do trasy o Polsce, lider PO robił formę, a prezes PiS wybrał się do kościoła.

Donald Tusk trenuje kondycję

Donald Tusk szykuje PO do samodzielnego startu KO w jesiennych wyborach i już dziś rusza w kilkutygodniową podróż po Polsce. Wczoraj, jak widzimy na naszym zdjęciu, ostro ćwiczył i biegał przed objazdem po kraju. Dziś Tusk spotka się z mieszkańcami Pabianic w woj. łódzkim, a jutro odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu w Łodzi.

Wicepremier odczytał list Jarosława Kaczyńskiego! Bardzo mocna treść

- Rozpoczynamy ofensywę polityczną i zaczynamy objazd po całym kraju. Odwiedzimy w najbliższych tygodniach większość regionów w Polsce. Szykujemy się do największego wyzwania przed nami, jakim jest wygranie wyborów parlamentarnych z PiS – mówi nam europoseł Bartosz Arłukowicz (52 l.).

Jarosław Kaczyński wraca do zdrowia

Nie próżnuje też PiS i jej lider Jarosław Kaczyński, który już niebawem także powraca na trasę po Polsce i spotkań z wyborcami. - Operacja kolana opóźniła trochę powrót na trasę prezesa PiS, ale już wracamy. Jarosław Kaczyński lubi jeździć po kraju, także w sensie poznawczym, lubi wiedzieć, czym żyją ludzie, ładuje też tak baterie, bo Polacy dodają mu mnóstwo energii – zaznacza europoseł Ryszard Czarnecki (60 l.). Wczoraj prezes modlił się w kościele. - Jarosław Kaczyński jest w coraz lepszej formie, lada dzień zaczynamy wielką ofensywę! – dodaje Czarnecki.

Podpisanie paktu senackiego Ruchu Samorządowego "Tak! Dla Polski". Deklaracja dotyczy wyborów samorządowych

Eksperci nie mają złudzeń, że wchodzimy w fazę kampanii. - Liderzy muszą utrzymywać stałą czujność i kontakt z elektoratami. Wszystko może jednak poplątać jeszcze wojna w Ukrainie, bo kontekst wojenny i związany z tym kryzys ekonomiczny w Polsce będzie decydujący przy wyborach – komentuje nam prof. Kazimierz Kik, politolog. 

Adam Kobieracki: Władimir Putin mógłby zostać patronem NATO
Sonda
Czy Koalicja Obywatelska powinna wygrać przyszłe wybory?

Pieniądze z KPO nie dotrą do Polski tak długo, jak rządzi PiS?

Krzysztof Gawkowski nie ma wątpliwości. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany