Wladimir Putin

i

Autor: SHUTTERSTOCK, AP Photo/Alexander Zemlianichenko Wladimir Putin

Taki jest cel Putina?! "Stworzenie z naszego regionu, w tym Polski..." Przerażające!

2022-03-21 12:13

Wojna na Ukrainie trwa już prawie miesiąc. Ukraińcy dzielenie odpierają ataki Rosji, przelewając krew za swoją ojczyznę. Władimir Putin przewidywał, że podbije Ukrainę w zaledwie kilka dni, co się nie spełniło. Tymczasem była ambasador Polski w Rosji, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, wprost wyjawiła, jaki cel ma Putin. Chodzi w nim też m.in. o Polskę!

Władimir Putin jest owładnięty żądzą władzy i wizją tworzenia imperium. Już od prawie miesiąca (początek wojny na Ukrainie to 24.02.2022) Rosja bestialsko atakuje Ukrainę, która dzielnie się broni przez nalotami, ustrzeliwaniem i bombami. Sytuacja kraju jest jednak trudna, ale Ukraina może liczyć na wsparcie. Oczy całego świata zwrócone są na Ukrainę i to, co dzieje się na wschodzie Europy. W rozmowie z Wp.pl była ambasador Polski w Rosji, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, powiedziała jasno i wprost, co jest celem Putina. Co rosyjski prezydent chce osiągnąć wojną na Ukrainie? W tym jego okrutnym planie - jak wyjaśniła była ambasador - jest też uwzględniona Polska, nie tylko Ukraina:  - Celem Putina jako takim, nie było zniszczenie Ukrainy, natomiast było podporządkowanie jej całkowite.

Taki jest prawdziwy cel Putina

Co to oznacza dla Polski, która jest sąsiadem Ukrainy? - Putin (…) jasno powiedział, że jego celem jest też stworzenie z naszego regionu, w tym Polski, strefy buforowej, żeby stąd wycofały się wojska amerykańskie i żeby Rosja miała możliwość współdecydowania o tym, jakie są rozwiązania militarnego bezpieczeństwa także w naszym regionie. To były cele Putina. Te cele po 3 tygodniach wojny się ewidentnie zredukowały, przynajmniej na ten moment - w odniesieniu do Ukrainy - oceniła znawczyni rosyjskiej polityki. 

SPRAWDŹ: Armia Putina jest w rozsypce? Ekspertka ostrzega: Nie można jej lekceważyć

Była ambasador dodała, że teraz Rosja podejmuje inne działania, nie poddała się. - Próbę wynegocjowania (…) takich warunków, które de facto spowodują, że Ukraina w przyszłości nie będzie mogła się przed Rosją bronić, więc to są ciągle warunki nie do przyjęcia. 

Sonda
Czy boisz się, że Rosja zaatakuje Polskę?
Gen. Koziej: Putin nie jest wariatem. Mówi też, jak go pokonać
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany