Tak będzie brzmiało pierwsze pytanie referendalne. Podał je Jarosław Kaczyński

i

Autor: Screen/TT PiS

Referendum

Tak będzie brzmiało pierwsze pytanie referendalne. Podał je Jarosław Kaczyński

2023-08-11 7:26

Referendum odbędzie się jesienią, a PiS chce by zostało przeprowadzone tego samego dnia, co wybory parlamentarne. Wiadomo, że będzie zawierało kilka pytań. Pierwsze z pytań referendalnych jest już znane, podał je Jarosław Kaczyński. - Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw? - oto treść pierwszego pytania z referendum.

Referendum w Polsce. Znamy treść pierwszego z pytań

Poznaliśmy już pierwsze z referendalnych pytań, które pojawi się w czasie jesiennego referendum. Przedstawił je prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Zrobił to w specjalnym nagraniu, które w piątek (11.08) z samego rana pojawiło się mediach społecznościowych PiS. - Pierwsze pytanie w referendum będzie brzmiało: Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw? - poinformował w piątek wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Dla nas decydujący jest głos zwykłych Polaków. Głos zwykłych obcych polityków, w tym niemieckich nie ma żadnego znaczenia, dlatego w sprawach kluczowych chcemy się odwołać do państwa bezpośrednio, w referendum - mówi w spocie Jarosław Kaczyński. - Dlatego w sprawach kluczowych, chcemy się odwołać do Państwa bezpośrednio w referendum. Pierwsze pytanie będzie brzmiało: czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?  - mówi na nagraniu dalej prezes PiS. Po czym dodaje: -  Niemcy chcą osadzić Tuska w Polsce, aby wyprzedawać wspólny majątek. Jego zaplecze mówi o tym wprost - komentuje w spocie opublikowanym w piątek prezes PiS.

Kiedy odbędzie się referendum?

Początkowo tegoroczne referendum miało się odnosić do kwestii relokacji uchodźców. W czerwcu Jarosław Kaczyński oświadczył, że kwestia relokacji migrantów w UE musi zostać poddana pod referendum. Na początku lipca premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że referendum ws. relokacji migrantów zostanie przeprowadzone w tym samym czasie, co wybory parlamentarne 2023. Wszystko po to, by koszty organizacji referendum były niższe. Wokół sprawy narosło wiele nieścisłości, dlatego Państwowa Komisja Wyborcza zdecydowała się wydać oświadczenie. Wiadomo, że 16 i 17 sierpnia odbędzie się dwudniowe posiedzenie Sejmu, zgodnie z harmonogramem, ma zająć się m.in. rozpatrzeniem wniosku o zarządzenie ogólnokrajowego referendum.

CZYTAJ: Na referendum ws. migrantów będą cztery pytania? Nieoficjalne informacje

Sonda
Czy weźmiesz udział w referendum ws. relokacji migrantów w Polsce?
Express Biedrzyckiej WYBORY 2023 - Dominika DŁUGOSZ, Jarosław KUISZ, Łukasz WARZECHA - Runda 3
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany