Referendum

i

Autor: fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Pojawią się inne tematy?

Na referendum ws. migrantów będą cztery pytania? Nieoficjalne informacje

2023-08-09 12:16

Niebawem Polacy będą mogli wziąć udział w referendum w sprawie polityki migracyjnej. Choć początkowo mówiło się o jednym pytaniu, na które będą mogli odpowiedzieć wyborcy. Teraz jednak pojawiła się nieoficjalna wiadomość, jakoby PiS pracowało nad czterema pytaniami.

Referendum w sprawie migrantów jest już od dawna zapowiadane przez polityków PiS. Jak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze Polsat News, Sejm ma zająć się kwestią pytań na posiedzeniu w dniach 16-17 sierpnia. Według nich pytania będą dotyczyć nie tylko kwestii migrantów, o której mówiono od początku, ale także innych spraw.

- Na stole leżą propozycje konkretnych pytań: oprócz sprawy imigrantów chcemy zapytać o kwestie wieku emerytalnego, rozważamy też konkretne pytania skierowane bezpośrednio do rolników – mówili w rozmowie z Polsat News sztabowcy Polsat News.

Z informacji uzyskanych przez dziennikarzy wynika, że forma pytań była omawiana od dłuższego czasu, a już w przyszłym tygodniu ma zostać zaakceptowana. Już wcześniej rzecznik rządu potwierdził, że na pewno będzie jedno pytanie, ale nie wykluczył, ze pojawi się ich więcej.

- Natomiast nie wykluczam, że faktycznie może być ich więcej. Trwają dyskusje na ten temat. Na ten moment jest to jedno dotyczące przymusowej relokacji, a właściwie blokady przymusowej relokacji – stwierdził Piotr Müller w Polsat News.

Według doniesień Polsat News, inne pytania mogą dotyczyć między innymi polskich lasów i pomysłu, by opiekę nad nimi sprawowała Komisja Europejska. Na oficjalne informacje trzeba jednak jeszcze poczekać.

Sonda
Czy weźmiesz udział w referendum ws. relokacji migrantów w Polsce?
Wieczorny Express Piotr Gliński