Premier Morawiecki o wojnie w Ukrainie: pamiętajmy, że to walka również o naszą wolność

i

Autor: PAP/Mateusz Marek

Tajne spotkanie pod willą Morawieckiego. "Jak się koledzy spotykają, to tak czasem rozmawiają"

2022-04-02 8:37

Dwóch byłych polityków PiS i doradca premiera naradzali się pod rządową willą Mateusza Morawieckiego w Warszawie - podał "Fakt". Byli to: Adam Hofman - były polityk PiS, a obecnie biznesmen; Mariusz Chłopik - doradca premiera Morawieckiego oraz poseł Zbigniew Girzyński - również były polityk PiS, dziś koło parlamentarne Polskie Sprawy. O czym rozmawiali? "To nic tajnego. Jak się koledzy spotykają, to tak czasem rozmawiają. Nie widzę w tym sensacji" – powiedział Hofman w rozmowie z "Faktem".

Obiektyw "Faktu" uchwycił rozmówców tuż przy kompleksie, gdzie premier Morawiecki często pracuje i podejmuje gości. Jak podaje dziennik był to środek tygodnia o godz. 15, co wskazuje raczej, że było to spotkanie robocze. "Pan Adam Hofman nie doradza premierowi Morawieckiemu" - przekazało dziennikowi Centrum Informacyjnym Rządu.

Jak przypomniał "Fakt" Adam Hofman to przedsiębiorca podejrzewany o nieformalny lobbing. Do niedawna prowadził firmę doradczą R4S, a obecnie - Butterfly Strategies. Jak podaje "Fakt" żadna z firm nie była i nie jest wpisana do rejestru firm prowadzących działalność lobbingową.

Piotr Gliński: nie można wykluczyć, że Rosjanie dokonali zamachu w Smoleńsku

"Jestem osobą prywatną"

"Firma Butterfly Strategies nie świadczy usług dla rządu" - podało CIR. "W ciągu ostatnich trzech lat pan Adam Hofman nie był w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów" – dodano w oświadczeniu. "Rozmawialiśmy o wojnie, o teoriach spiskowych dotyczących śmierci księżnej Diany, o życiu" – powiedział "Faktowi" Hofman.

"Znam Adama Hofmana od ponad 20 lat, Mariusza Chłopika od lat 15" - stwierdził w rozmowie z "Faktem" Zbigniew Girzyński. "Od czasu do czasu się spotkamy, najczęściej z Mariuszem, bo przy okazji meczów piłkarskich" - dodał. Według "Faktu" Hofman zagroził dziennikowi sądem. "Jestem osobą prywatną i to, z kim się spotykam, co robię, jest tylko i wyłącznie moją prywatną sprawą" – zastrzegł.

Sonda
Czy Jarosław Kaczyński byłby lepszym premierem od Mateusza Morawieckiego?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany