Beata Szydło. 5. rocznica dymisji

i

Autor: Artur Hojny/Super Express Beata Szydło. 5. rocznica dymisji

Szydło kontra Morawiecki

Tajemniczy tweet Beaty Szydło. Tak była premier wbija szpilę Morawieckiemu

2023-01-02 10:47

Beata Szydło przypomina, że nie tylko Donald Tusk jako były szef rządu, ale także jego Rada Gospodarcza ponosi odpowiedzialność za wprowadzenie „rozwiązań najbardziej dotkliwych dla obywateli”. Nie jest tajemnicą, że w radzie przy Tusku zasiadał obecny premier Mateusz Morawiecki.

Beata Szydło krytykuje Donalda Tuska i uderza w premiera

Beata Szydło (59l.) wbija szpilę Mateuszowi Morawieckiemu (54l.) i choć nie robi tego wprost, to nikt nie może mieć wątpliwości, w kogo jest wycelowane ostrze jej krytyki! Była premier skrytykowała lidera PO Donalda Tuska (65l.) za podwyższenie wieku emerytalnego. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, bo PiS od dawna krytykuje za to swoich politycznych przeciwników, ale była premier dodała coś jeszcze. Co? Napisała, że udział w „naprawianiu” systemu emerytalnego w Polsce mieli także członkowie Rady Gospodarczej przy Donaldzie Tusku. Nie jest żadną tajemnicą, że jednym z członków tej Rady był niegdyś Mateusz Morawiecki.

Szydło atakuje premiera Mateusza Morawieckiego

Donald Tusk i członkowie jego Rady Gospodarczej długo naradzali się, jak „naprawić” system emerytalny w Polsce. Skończyło się to wprowadzeniem rozwiązań najbardziej dotkliwych dla obywateli. Posłuchajmy co w 2010 mówił pan Bielecki” – napisała na Twitterze Beata Szydło, odsyłając do wywiadu z Janem Krzysztofem Bieleckim, szefem Rady Gospodarczej przy Tusku.

- Reforma systemu emerytalnego to jeden z pierwszych projektów, na temat których swoją opinię wyda nowo powołana Rada Gospodarcza przy premierze – mówił wtedy Bielecki.

To jawny przytyk pod adresem obecnego premiera Mateusza Morawieckiego, który także wszedł w skład tamtej rady jako szef jednego z banków. Rada Gospodarcza przy premierze liczyła 10 osób i jej celem było przedstawienie niezależnych opinii na temat bieżących działań ekonomicznych rządu. Jej członkowie nie pobierali wynagrodzenia, mogli dostawać jedynie zwrot kosztów podróży na jej posiedzenie.

Mateusz Morawiecki o wieku emerytalnym na konferencji

Krytyka Beaty Szydło nie jest przypadkowa. Jak się dowiadujemy, 2 stycznia 2023 roku, o godzinie 13 ma się odbyć konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i wiceprezesa PiS Joachima Brudzińskiego. Z informacji rozesłanej do posłów PiS wynika, że politycy mają przypomnieć m.in. o podwyższaniu wieku emerytalnego przez rząd Donalda Tuska. Seniorzy to ważny elektorat PiS, o który partia wyjątkowo dba. To grupa w większości głosująca na PiS, jej mobilizacja w najbliższych wyborach jest dla ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego kluczowa.

Sonda
Czy Beata Szydło była dobrym premierem?
Prof. Antoni Dudek: "Polska jest opanowana przez kulturę przesady, a Kaczyński jej tworzeniu ma ogromne zasługi" [Express Biedrzyckiej]