Marszałek Józef Piłsudski

i

Autor: East News Marszałek Józef Piłsudski

Tajemnice ojca niepodległości. Kim naprawdę był Józef Piłsudski? W kioskach wyjątkowy album!

2019-09-24 6:24

Józef Piłsudski to bez dwóch zdań postać nietuzinkowa. Nie chodzi tylko o jego zmysł wojenny. Owiane nimbem legendy życie prywatne marszałka również ciekawi od lat! Już od dziś w sprzedaży wyjątkowy album poświęcony ojcu polskiej niepodległości. Tego żaden miłośnik historii nie może przegapić!

Skąd bierze się fenomen Piłsudskiego? - Życie Józefa Piłsudskiego było przepojone najważniejszymi ideałami. Ideały te łączy jedna nić: niepodległość państwa polskiego. To, że Polacy odzyskali państwo i niepodległość, było zasługą marszałka. Jego kariera miała blaski i cienie. Pamiętamy przede wszystkim blaski, a cienie pozostały nieznane – zauważa prof. Tomasz Nałęcz (70 l.), historyk i publicysta. - Po ciężkich latach II wojny światowej przyszły lata powojenne, ułomna państwowość i pozostawanie Polski w sowieckiej strefie wpływów. Piłsudski był nadal symbolem tego, co Polacy cenili najbardziej - własnego państwa. Dlatego jego gwiazda promieniała coraz jaśniej. To jest przyczyna, dla której dziś go tak chętnie wspominamy – tłumaczy ekspert.

Album Marszałek Piłsudski Twórca Niepodległości

i

Autor: Redakcja Super Express

Sprawdź czego nie wiedziałeś o Józefie Piłsudskim! Prywatne życie marszałka, setki wyjątkowych fotografii, historia walki o niepodległość. Już w kioskach wyjątkowy album Marszałek Piłsudski Twórca Niepodległej Polski.

Nasi Partnerzy polecają