Lech Kaczyński nie żyje

i

Autor: Piotr Grzybowski

Tajemnica pochówku Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. O tym się milczy [WIDEO]

2020-01-04 3:46

O tej sprawie się nie mówi. W Prawie i Sprawiedliwości politycy unikają tego tematu jak ognia. Mimo że od śmierci Lecha Kaczyńskiego minęło już niemal 10 lat, to jego pochówek na Wawelu wciąż budzi emocje i dzieli społeczeństwo. Kto naprawdę stał za tym, żeby Kaczyński spoczął właśnie w tym miejscu? Rąbka tajemnicy uchylił w programie "Politycy od kuchni" Paweł Kowal, dziś poseł Koalicji Obywatelskiej , a w 2010 roku człowiek zmarłego pod Smoleńskiem prezydenta RP.

Kowal także niechętnie wraca do pogrzebu Lecha Kaczyńskiego. Nam jednak opowiedział, jak to w rzeczywistości było z pochówkiem prezydenta RP w latach 2005-2010.

ZOBACZ, CO UJAWNIŁ PAWEŁ KOWAL W PROGRAMIE "POLITYCY OD KUCHNI"

Politycy od kuchni Kowal

Od lat krążą plotki o tym, że to właśnie Kowal stał za tym, żeby pogrzeb Lecha Kaczyńskiego odbył się na Wawelu. Polityk Koalicji Obywatelskiej zdradził, że zdecydował o tym ktoś inny - ówczesny metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. - Ja co najwyżej mogłem zaproponować jakieś rozwiązania. Zaproponowałem ich cztery: Świątynię Opatrzności Bożej, Archikatedrę Warszawska, Powązki i Wawel. Analizowaliśmy plusy i minusy tych wszystkich rozwiązań i wtedy wyszło, także dlatego, że bardzo temu przychylny był arcybiskup w Krakowie, że to będzie Katedra Wawelska - powiedział Kamilowi Szewczykowi i Piotrowi Lekszyckiemu Paweł Kowal.

ZOBACZ TAKŻE: Co będzie z PiS po odejściu Kaczyńskiego? Jego kolega UJAWNIA koszmarny scenariusz [WIDEO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE