Szymon Hołownia

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

Szymon Hołownia połączy siły z Gowinem? "Nie można wykluczyć żadnej opcji”

2021-09-22 7:53

Szymon Hołownia w rozmowie z PAP-em odniósł się do wypowiedzi Jarosław Gowina dla „Super Expressu”. Były wicepremier powiedział, że aby pokonać PiS potrzeba połączenia czterech środowisk: Porozumienia, PSL, Polski 2050 i konserwatywnych samorządowców. Czy to możliwy scenariusz?

Szymon Hołownia stwierdził, ze na razie nie ma takich rozmów. - Nie wybieramy się do wyborów w ramach żadnego bloku, ponieważ na razie nie ma żadnych wyborów. W momencie, w którym wybory zostaną ogłoszone, kiedy będziemy wiedzieli, w jakiej sytuacji się w tym danym momencie znajdujemy, wtedy przyjdzie czas na decyzje taktyczne. To na pewno nie jest decyzja na dziś – mówił w rozmowie z PAP. Polityk zwrócił jednak uwagę, że jeszcze za wcześnie na takie decyzje. - Gdy będzie zbliżała się kampania wyborcza, będzie czas na to, żeby podejmować decyzje. Nie wiemy, czy Kaczyński nie zmieni ordynacji, nie wiemy, jak przebiegnie ta jesień, która i dla rządu, i dla opozycji będzie absolutnie kluczowa. Ta jesień zdecyduje o następnych wyborach – mówił. Pytany o możliwość wejścia w koalicję z Porozumieniem i PSL odpowiedział: - Nie można wykluczyć żadnej opcji, bo jesteśmy w polityce – dodał, ze nie wyobraża sobie jedynie koalicji z PiS-em. - To zależy od tysiąca różnych czynników. Jeżeli ordynacja zostanie zmieniona, a może zostać zmieniona na wiele różnych sposobów, możemy mieć ordynację mieszaną, możemy mieć 100 okręgów - w każdej z tych sytuacji trzeba będzie umieć zachować się inaczej – podkreślał Szymon Hołownia.

Zobacz: Szymon Hołownia dobitnie ocenił Kaczyńskiego. Może zaboleć ["EXPRESS BIEDRZYCKIEJ"]

Sonda
Czy uważasz, że koalicja Polski 2050, Porozumienia i PSL to dobry pomysł?
Express Biedrzyckiej - Szymon Hołownia: Będziemy gryźć trawę, by osiągnąć sukces
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE