Szymon Hołownia

i

Autor: SE

Przykra wizja

Szymon Hołownia ostrzega wszystkich! O co chodzi?

2024-02-29 16:51

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia i marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Blońska wzięli udział w Spotkaniu Przewodniczących Parlamentów Państw V4 i Ukrainy w Pradze. Lider Polski 2050 zabrał głos, a w swoim wystąpieniu ostrzegł wszystkich. O co chodzi?

Szymon Hołownia reprezentował Polskę podczas spotkania przewodniczących parlamentów krajów należących do  Grupy Wyszehradzkiej. Razem z Małgorzatą Kidawą-Błońską podkreślali w oświadczeniu, że obecnie bezprecedensowym wyzwaniem dla wszystkich narodów demokratycznych jest kwestia bezpieczeństwa. Zgodzili się także z potrzebą utrzymania zasad praw człowieka i wolności, a także demokracji oraz praworządności.

Marszałek polskiego Sejmu podkreślił, że Grupa Wyszehradzka powstała lata temu, by kraje członkowskie mogły sobie poradzić z rosyjskim imperializmem, a dziś także muszą z nim walczyć.

- Nie ma wśród nas nikogo, kto stałby ręka w rękę obok zbrodniarza Władimira Putina. Nikt nie będzie niuansował, bo wiemy, kto wywołał wojnę w Ukrainie – mówił. - To Rosja w bestialski sposób najechała Ukrainę, a nie odwrotnie - zwrócił uwagę. - Natomiast rzeczywiście różnimy się czasem, co do recept – dodał polityk.

Szymon Hołownia ostrzegł także, że jeśli Rosja nie zostanie pokonana na terenie Ukrainy, sięgnie po kolejne kraje. - Albo Władimir Putin zostanie pokonany w Ukrainie, albo będziemy musieli go pokonać na naszym terytorium – stwierdził.

Lider Polski 2050 uzasadnił tym konieczność płacenia za pomoc Ukrainie albo za jakiś czas trzeba będzie zapłacić krwią naszych dzieci.

- Nie da się mówić o wojnie, jeżeli nie ma się na myśli pokoju. Ale chodzi nie o pokój za wszelką cenę, ale o pokój sprawiedliwy, który zapewni bezpieczeństwo Ukrainie i nam – powiedział Szymon Hołownia.

W naszej galerii zobaczysz, jak mieszka Szymon Hołownia:

Szymona Hołownia - ile wiecie o nowym marszałku Sejmu? [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
Gdzie urodził się Szymon Hołownia?
Wieczorny Express: Wojska NATO są na Ukrainie FB