Sztab kryzysowy z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego

i

Autor: Adam Guz/KPRM Sztab kryzysowy z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego

Sztab kryzysowy z premierem Morawieckim. Ewakuowano obóz harcerski [ZDJĘCIA]

2021-07-16 19:26

Premier Mateusz Morawiecki przewodniczył dziś sztabowi kryzysowemu w Łukcie. Tamtejsza szkoła podstawowa stała się miejscem ewakuacji obozu harcerskiego. Wszystko przez nawałnice, które przeszły przez powiaty: nowomiejski i działdowski w województwie Warmińsko-Mazurskim. W sztabie kryzysowym udział wzięli również m.in. wiceminister Olga Semeniuk i wojewoda Artur Chojecki. Premier Mateusz Morawiecki spotkał się również z samymi harcerzami. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Zobacz zdjęcia ze sztabu kryzysowego.

Premier Mateusz Morawiecki przewodniczył dziś sztabowi kryzysowemu w szkole podstawowej w Łukcie, po tym, jak stała się ona miejscem ewakuacji obozu harcerskiego Szczepu 169 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej. 68 osób zostało ewakuowanych przez Straż Pożarną i Nadleśnictwo z okolic miejscowości Białka, nad jeziorem Dreńskie Duże. Wszystko przez nawałnice, które przeszły przez powiaty: nowomiejski i działdowski w województwie Warmińsko-Mazurskim. Nikt nie ucierpiał.

Nie przegap: Gdzie jest burza? Radar burzowy na żywo. IMGW nie ma dobrych wieści [Mapa burz online]

W sztabie kryzysowy uczestniczyli również: wiceminister Olga Semeniuk, wojewoda Artur Chojecki, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP, wójt gminy Łukta oraz przedstawiciele policji oraz ZHR.

Podczas sztabu kryzysowego przedstawiono bieżącą sytuację bytową uczestników obozu oraz meteorologiczną. Harcerze otrzymali z magazynu zarządzania kryzysowego wojewody koce, śpiwory i maseczki. Jutro odbędzie się dalsza ewakuacja harcerzy do nowego obozu, w której pomoże straż i wojsko.

Nawałnice i burze przechodzą nad Polską
Sonda
Jak oceniasz działalność Mateusza Morawieckiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE