Ryszard Czarnecki, Jarosław Kaczyński

i

Autor: Super Express (2) Ryszard Czarnecki, Jarosław Kaczyński

Europoseł tłumaczy reakcję lidera partii

Szokujące słowa Kaczyńskiego. Czarnecki broni prezesa PiS: Święty by nie wytrzymał

2024-02-11 14:48

Z okazji miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, prezes PiS w sobotę udał się ze współpracownikami pod pomnik na Plac Piłsudskiego w Warszawie. Słysząc od jednego z protestujących mężczyzn okrzyk „będziesz siedział", zareagował nerwowo. – Do kogo per ty mówisz, co gówniarzu? - spytał Jarosław Kaczyński (75 l.) i dodał: - Za...any gnoju! - To była emocjonalna reakcja na skandaliczne zachowanie w czasie, kiedy prezes jak co miesiąc chciał uczcić pamięć swojego brata. Święty by nie wytrzymał... - mówi nam europoseł PiS Ryszard Czarnecki. 

 Nieparlamentarne zachowanie prezesa PiS

Awantura zaczęła się, gdy protestujący krzyczał do Jarosława Kaczyńskiego „Gdzie jest wrak?!”. Lider PiS podszedł do manifestujących i wyrwał im transparent z napisem „Kłamstwo smoleńskie”. – Ty Mongole! Będziesz siedział! – usłyszał prezes PiS, po czym puściły mu nerwy. – Do kogo per ty mówisz, co gówniarzu?! Za...any gnoju! – krzyknął polityk. 

Mężczyzną, który wdał się w wymianę zdań z Kaczyńskim, był Zbigniew Aniszewski (75 l.). To on 22 lata temu zaczepił na ulicy Lecha Kaczyńskiego (+61). Odpowiedź byłego prezydenta stolicy poznała wówczas cała Polska: „Spie...aj dziadu”.

Po sobotnim incydencie Aniszewski stwierdził, że żałuje swoich okrzyków, ale zaskoczyła go reakcja prezesa PiS, który nazwał go „gnojem”. – Ja jestem z tego samego roku, 1949, tyle że z 27 stycznia, a oni – niech Lechowi ziemia będzie lekką – z grudnia – powiedział Aniszewski reporterowi OKO.press.

"Przykład totalnego schamienia"

Być może prezesa PiS za ostre słowa czekają konsekwencje. – Skieruję zawiadomienie do komisji etyki poselskiej w tej sprawie – napisał w serwisie X europoseł Krzysztof Brejza (41 l.). - Prezes poddawany jest w ostatnich miesiącach różnym prowokacjom. Prezes jest atakowany, ubliżają mu. To przykład totalnego schamienia i braku kultury. Święty by nie wytrzymał - skomentował nam europoseł Ryszard Czarnecki.

W galerii poniżej zobaczysz zdjęcia z awantury podczas miesięcznicy smoleńskiej:

''Kaczyński nie postępuje racjonalnie!'' - Eliza Michalik
Sonda
Jarosław Kaczyński powinien być ukarany za swoje słowa?