Andrzej Duda

i

Autor: Marcin Gadomski Andrzej Duda

Szlachetny GEST Dudy. Wszystko widać na nagraniu [WIDEO]

2020-11-23 17:28

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że to zrobi. - Szczęśliwie chorobę mam już za sobą, podobnie jak tysiące moich rodaków, których określa się teraz mianem "ozdrowieńców". Chciałbym się do państwa zwrócić z apelem o oddawanie osocza. Sam zrobię to w najbliższych dniach po zakończeniu właściwych procedur medycznych – zapowiedział Andrzej Duda w orędziu z okazji Święta Niepodległości. - Także w ten sposób możemy wspólnie pomóc tym, którzy teraz przechodzą chorobę lub będą ją przechodzić w najbliższym czasie - dodał.

Andrzej Duda oddał osocze dla chorych na koronawirusa

Prezydent Andrzej Duda właśnie oddał osocze, o czym poinformował na Twitterze. Na załączonym filmie komentuje swój gest. – Wyzdrowiałem, oddaję osocze i wszystkich Was, ozdrowieńców, do tego zachęcam! Przyszedłem dzisiaj do punktu krwiodawstwa po to właśnie, aby to osocze oddać. I chciałem wszystkich z całego serca zachęcić, wszystkich ozdrowieńców, tak jak ja, do tego, aby sprawdzili, czy posiadają przeciwciała, czy też nie, a jeżeli posiadają to – jeśli będzie na to zgoda odpowiednich służb medycznych – żeby oddali swoje osocze po to, by pomagać innym - mówił prezydent na krótkim filmie.

Przypomnijmy, że Andrzej Duda 23 października miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik badania był pozytywny. Izolację prezydent zakończył 4 listopada.  

W szpitalu tymczasowym w Katowicach pracować będą ratownicy górniczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE