Szczepienie dzieci

i

Autor: SHUTTERSTOCK Szczepienie dzieci

Szczepienia dzieci na COVID-19. Jak zapisać dzieci 5-11 lat na szczepienie? Instrukcja krok po kroku

Szczepienia dzieci na COVID-19. 14 grudnia 2021 ruszyły zapisy na szczepienie dzieci 5-11 lat. Jak zapisać dziecko na szczepienie na COVID-19? Sprawdzamy, czy działają zapisy przez pacjent.gov.pl i jak wyglądają zapisy przez infolinię. Zobacz, co trzeba zrobić, by od 14 grudnia zapisać dziecko na szczepienie. Oto instrukcja krok po kroku dla rodziców i opiekunów, którzy chcą zaszczepić dzieci 5-11 lat.

Szczepienia dzieci na COVID-19

Rejestracja na szczepienia dzieci na COVID-19 ruszyła we wtorek, 14 grudnia 2021. Pierwszą dawkę szczepionki mogą przyjąć dzieci od 5. roku życia. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło jednak istotną zmianę, w stosunku do szczepień dorosłych. Szczepienia dzieci 5-15 lat na COVID-19 muszą być poprzedzone obowiązkową kwalifikacją lekarską. Oznacza to, że ograniczona zostanie liczba punktów szczepień, w których można zaszczepić dziecko - dostępne będą tylko placówki, w których taka kwalifikacja lekarska jest możliwa (czyli np. niemożliwe będzie zaszczepienie dziecka w aptekach). Szczegóły w materiale: Szczepienia dzieci na COVID-19. Uwaga, rodzice! Ważna zmiana przy szczepieniach dzieci 5-11 lat. Jak zapisać dziecko na szczepienie na COVID-19? Instrukcja krok po kroku poniżej.

Zobacz w naszej galerii jak krok po kroku zapisać dziecko na szczepienie przez pacjent.gov.pl - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Jak zapisać dziecko na szczepienie na COVID-19? Instrukcja

Zapisać dziecko na szczepienie na COVID-19 można na dwa sposoby:

  • poprzez infolinię
  • lub przez internet, e-rejestracja na platformie pacjent.gov.pl.

Zapisy telefoniczne odbywają się na specjalnej infolinii - wystarczy zadzwonić pod numer 989 i wykonywać poszczególne kroki. Jak zapisać dziecko na szczepienie na COVID-19 przez internet? Trzeba wejść na stronę internetową, za pośrednictwem której odbywa się e-rejestracja: https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth. Następnie należy się zalogować podając nazwisko dziecka, PESEL dziecka i numer telefonu rodzica/opiekuna (wówczas przychodzi SMS z kodem potwierdzającym). W taki sposób możliwe będzie zapisanie dzieci 5-11 lat i starszych na szczepienie na COVID-19. Instrukcja krok po kroku poniżej:

  • zaloguj się na e-rejestrację, by zapisać dziecko na szczepienie (podaj dane dziecka i Twój numer telefonu)
  • system wymaga udzielenia konkretnych zgód, aby przejść dalej
  • wybierz termin szczepienia i punkt szczepień, w którym chcesz zaszczepić dziecko na COVID-19; system automatycznie wskazuje okoliczne placówki, które mają najkrótszy termin oczekiwania na wizytę
  • gotowe: dziecko jest zapisane na szczepienie.

Dzieci od 5. roku życia szczepione będą szczepionką Pfizer - rodzic/opiekun nie ma możliwości wyboru innej szczepionki dla dziecka. Ważne, by przed przyjęciem szczepionki dziecko było całkowicie zdrowe. Należy także poinformować lekarza o alergiach dziecka.

Sonda
Czy zaszczepisz swoje dziecko w wieku 5 - 11 lat?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany