Donald Tusk, Jarosław Kaczyński

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express, Tomasz Radzik/Super Express Donald Tusk, Jarosław Kaczyński

WOW

Sukces Tuska?! Minimalna różnica w sondażu, PiS będzie drżeć z obaw

2023-07-26 9:30

Lider PO Donald Tusk i prezes PiS Jarosław Kaczyński zawzięcie rywalizują o każdego wyborcę i każdy głos, który może zostać oddany na ich partię. Najnowszy sondaż pokazuje, że zdecydowanie jeden z nich ma powody do radości.

Donald Tusk na pewno ucieszył się widząc wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar. Badanie sprawdzało obecne preferencje polityczne Polaków. Jak się okazuje, na pierwszym miejscu znajduje się PiS z wynikiem 33 proc. Tuż za partią Jarosława Kaczyńskiego znajduje się KO z wynikiem 32 proc. Różnica między nimi jest minimalna! Politycy PiS muszą drżeć z obaw, niewykluczone bowiem, że niebawem rywale ich dogonią.

Trzecie miejsce zajmuje Konfederacja, na którą głos deklaruje 8 proc. respondentów. Dalej jest Lewica, na którą chce zagłosować 7 proc. Polaków i Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) z wynikiem 5 proc. Z kolei 13 proc. ankietowanych nie wie, na kogo chciałoby zagłosować.

Warto zaznaczyć, że gdyby wybory miały się odbyć w najbliższą niedzielę, swój udział zadeklarowało 72 proc. badanych. Trzeba jednak pamiętać, że sytuacja na polskiej arenie politycznej może się dynamicznie zmieniać, zwłaszcza w okresie kampanii wyborczej.

Co wiesz o Donaldzie Tusku. Pytanie numer 7 tylko dla wielkich znawców życia polityka!

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Donald Tusk?
Wieczorny Express - DR KATARZYNA BĄKOWICZ, PROF. KAZIMIERZ KIK
Nasi Partnerzy polecają