Najlepsze transparenty! Strajk Kobiet [ZDJĘCIA]

i

Autor: Michał Górecki

Strajk Kobiet wyjdzie na ulice. Rok od wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Data i miejsce

2021-10-20 22:10

Ogólnopolski Strajk Kobiet znów wyjdzie na ulice. Rok od wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji, zorganizowane zostaną manifestacje w całej Polsce, a największa zaplanowana jest w Warszawie. Manifestacja przejdzie pod hasłem "Bronimy Życia!". Protest odbędzie się 22 października, a w Warszawie wystartuje o 16:00. Znane jest miejsce manifestacji i trasa marszu.

Ogólnopolski Strajk Kobiet szykuje manifestacje w całej Polsce oraz największą manifestacje w Warszawie w piątek 22.10.2021. Protesty mają się odbyć rok po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który wzbudził olbrzymie emocje. To wtedy Trybunał Konstytucyjny uznał, że niezgodna z konstytucją jest przesłanka dotycząca aborcji z powodu choroby lub ciężkiej wady płodu. Skutkiem tego wyroku były ogromne protesty, które przetoczyły się przez Polskę, manifestacje odbywały się nawet w małych miejscowościach. Teraz, rok po tamtych wydarzeniach Strajk Kobiet, którego jedną z liderek jest Marta Lempart, organizuje manifestacje pod hasłem "Bronimy Życia!". Jak czytamy w opisie wydarzenia, są trzy główne  tematy protestów: obrona życia kobiet w Polsce, obrona życia migrantek i migrantów oraz obrona  życia każdej osoby. - W Polsce pogardy, cynizmu i politycznej hucpy, w Polsce oplutej jadem mizoginów, ksenofobów, homofobów, fanatyków, w Polsce zhańbionej okrucieństwem, skompromitowanej arogancją i politycznym prostactwem najwyższych władz, w Polsce splamionej uchodźczą krwią, w Polsce kremlowskiej – #BronimyŻycia. My, kobiety.My, ludzie w Polsce – jej serce i mądrość, która nie zawodzi - podają organizatorki. 

Strajk Kobiet - manifestacje rok po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Data i miejsce

W Warszawie na miejsce manifestacji wyznaczono rondo Praw Kobiet (rondo Dmowskiego). Manifestanci spotykają się w piątek 22 października o godz. 18.00 w Warszawie. W całej Polsce protesty odbędą się w godz. 16.00-20.00 pod wspólnym hasłem: "Bronimy Życia".

Strajk Kobiet wyjdzie na ulice. Rok od wyroku TK. Data i miejsce

i

Autor: SE Strajk Kobiet - manifestacje rok po wyroku Trybunału Konstytucyjnego
Sonda
Czy popierasz postulaty Strajku Kobiet?
Tak wygląda strajk kobiet w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE