Andrzej Duda

i

Autor: PREZYDENT.PL Andrzej Duda

Nowe fakty o stan zdrowia Andrzeja Dudy po zakażeniu koronawiursem. Lekarze są w gotowości

2022-01-09 16:00

Zakażony koronawirusem prezydent Andrzej Duda czuje się dobrze; ma niewielkie objawy COVID-19 i jest pod stałą opieką lekarską - powiedziała w niedzielę prezydencka minister Bogna Janke. O zakażeniu prezydenta koronawirusem informował w środę szef jego gabinetu Paweł Szrot. "Prezydent czuje się dobrze, nie ma ciężkich objawów i przebywa pod stałą opieką medyczną" - napisał Szrot na Twitterze.

Prezydencka minister Bogna Janke potwierdziła w niedzielę w Polsat News, że stan zdrowia Andrzeja Dudy jest dobry. "Pan prezydent przebywa w absolutnej izolacji, przez 10 dni, ale czuje się dobrze. Ma niewielkie objawy i jest pod stałą opieką lekarską" - powiedziała Janke w programie "Śniadanie Rymanowskiego". Jak dodała, Duda jest też w stałym kontakcie ze współpracownikami.

Przypomniała, że prezydent został zaszczepiony przeciwko COVID-19, dlatego - według niej - tak łagodnie przechodzi chorobę.

Nowy spot zachęcający do szczepienia na koronawirusa

Szrot informował w środę, że prezydent wykonał test na koronawirusa w związku z przypadkami zachorowań w jego kancelarii. To już drugie zakażenie Andrzeja Dudy koronawirusem; poprzednie miało miejsce w październiku 2020 r.

W ubiegłym roku prezydent przyjął dwie dawki szczepionki przeciwko Covid-19 (w kwietniu i czerwcu) oraz dawkę trzecią, przypominającą, 17 grudnia.

Sonda
Czy szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 powinny być obowiązkowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE