Papież Franciszek, kardynał Nycz

i

Autor: AP, Marek Kudelski/Super express Papież Franciszek, kardynał Nycz

Watykan

Stało się! Papież Franciszek powierzył kardynałowi Nyczowi funkcję

2023-02-18 15:35

Polscy hierarchowie zostali docenieni przez papieża Franciszka i obejmą ważne funkcje w Watykanie. Ojciec Święty mianował metropolitę warszawskiego kardynała Kazimierza Nycza, metropolitę lubelskiego arcybiskupa Stanisława Budzika i biskupa kieleckiego Mariana Florczyka członkami Dykasterii Kultury i Edukacji.

Kardynał Nycz członkiem Dykasterii Kultury i Edukacji

"Ojciec Święty Franciszek mianował kard. Kazimierza Nycza, abp. Stanisława Budzika i bp. Mariana Florczyka członkami Dykasterii Kultury i Edukacji. W gronie konsultorów tej Dykasterii znalazł się ponownie ks. prof. Antoni Żurek z Wydziału Teologicznego w Tarnowie" - czytamy w komunikacie opublikowanym w sobotę przez biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

Dykasteria ds. Kultury i Edukacji to jedna z szesnastu dykasterii Kurii Rzymskiej powołana przez papieża Franciszka 5 czerwca 2022 r. na mocy konstytucji apostolskiej "Praedicate Evangelium". Dykasteria składa się z sekcji do spraw kultury, która zajmuje się promocją kultury, ożywianiem duszpasterskim i wzbogacaniem dziedzictwa kulturowego, a także z sekcji do spraw edukacji, która opracowuje podstawowe zasady kształcenia w odniesieniu do szkół, instytutów studiów wyższych katolickich i kościelnych.

Prefektem Dykasterii ds. Kultury i Edukacji jest portugalski kardynał José Tolentino Calaça de Mendonça

Sonda
Czy papież Franciszek powinien ustąpić ze stanowiska?
Express Biedrzyckiej - dr Mirosław OCZKOŚ
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany