Brutalna rosyjska propaganda: Stalin miał rację mordując Polaków w Katyniu

i

Autor: Wikipedia Brutalna rosyjska propaganda: Stalin miał rację mordując Polaków w Katyniu

Znany politolog: Stalin miał rację mordując Polaków w Katyniu

2020-01-23 6:00

Rosyjska machina propagandowa jest rozgrzana do czerwoności i produkuje coraz gorsze okropieństwa! Nie opadły jeszcze emocje po niedawnych słowach prezydenta Władimira Putina (68 l.) o rzekomej współwinie Polaków za wybuch II wojny światowej, a w rosyjskiej telewizji pojawiła się… pochwała mordu w Katyniu.

- Stalin miał rację. Powinien był zrobić i pierwsze, i drugie – stwierdził w telewizji Rossija 1 politolog Jewgienij Satanowski. W ten sposób odniósł się do braku pomocy dla walczących w Powstaniu warszawiaków oraz do wcześniejszego wymordowania przez NKWD polskich oficerów w katyńskim lesie. Szokujące? Oczywiście! A sprawa nabiera jeszcze większego znaczenia ze względu na pozycję wypowiadającego te słowa. Satanowski jest prezesem Instytutu Bliskiego Wschodu, a w latach 2001 – 2004 był szefem Rosyjskiego Kongresu Żydów.

Warto dodać, że nie tylko zszokował widzów kanału Rossija 1, ale także wprowadził ich w błąd. Usprawiedliwiając zbrodnię Stalina stwierdził bowiem, że „żaden normalny dowódca wojskowy nie pozostawiłby na swoich tyłach grupy dobrze przygotowanych oficerów z wrogiej armii”. Trudno podejrzewać, by dobrze wykształcony politolog nie wiedział, że ponad 20 tys. zamordowanych w Katyniu Polaków było jeńcami, którzy ginęli od strzałów w tył głowy!

Express Biedrzyckiej - Bartlomiej Sienkiewicz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE