Łukasz Mejza

i

Autor: Facebook Łukasz Mejza

Sprawa posła Mejzy nabiera tempa. Jest zawiadomienie do prokuratury

2021-11-30 21:31

Łukasz Mejza jest od niedawna wiceministrem sportu i turystyki, ale prawdopodobna wydaje się jego dymisja. Jego firma obiecywała leczenie m.in. umierających na raka i stwardnienie rozsiane przy użyciu niepotwierdzonych medycznie metod. Zarząd województwa lubuskiego zdecydował się zawiadomić prokuraturę po przeprowadzeniu postępowania sprawdzającego firmę Future Wolves należącą do Mejzy.

Zarząd województwa lubuskiego zdecydował się we wtorek zawiadomić prokuraturę po przeprowadzeniu postępowania sprawdzającego dot. firmy Future Wolves należącej do wiceministra sportu. Jak podaje fakt.pl - władze województwa lubuskiego zapoznały się 30 października z informacją dotyczącą „postępu prac i ustaleń dokonanych przez Departament Europejskiego Funduszu Społecznego w wyniku kontroli projektu Lubuskie Bony Rozwojowe w subregionie zielonogórskim - edycja II”.

Wiceminister PiS Mejza w olbrzymich tarapatach! Zarzucają oszustwa i fałszowanie dokumentów

Urzędnicy szczegółowo sprawdzili firmę Future Wolves należącą do Mejzy, na temat której w ostatnim czasie pojawiło się wiele publikacji medialnych.

- „W toku kontroli ustalono, że Agencja Rozwoju Regionalnego, która jest wyłonionym w konkursie beneficjentem projektu nie ma materiałów pokazujących, jak wyglądały szkolenia, w związku z czym nie można zweryfikować, czy usługa była adekwatna do kosztów” – tłumaczą urzędnicy.

Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz: Na 99 procent żegnamy się z unijnymi pieniędzmi

Urząd opublikował także wykaz 37 firm, dla których firma Łukasza Mejzy miała prowadzić usługi. Znajdujemy tam m.in.: salon fryzjerski, przedsiębiorstwo remontowo-budowlane czy firmę transportową. Spółka należąca do polityka otrzymała blisko milion złotych na szkolenia, które miała przeprowadzić.

Kukiz postawił Kaczyńskiemu ultimatum?! Poszło o posła Mejzę. Twarde stanowisko!

W PiS podobno narasta niezadowolenie z powodu Łukasza Mejzy. Reporter Radia ZET Mariusz Gierszewski nieoficjalnie dowiedział się, że dwóch posłów PiS stawia ws. wiceministra ultimatum. „Według informacji nieoficjalnych, co najmniej 2 posłów PiS stawia ultimatum: dymisja Mejzy albo odchodzimy. Trwają rozmowy” .

Sonda
Czy Łukasz Mejza wzbudza twoje zaufanie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE