Donald Tusk, Jarosław Kaczyński

i

Autor: Marek Kiudelski, Art Service

Kampania wyborcza w pełni

Spoty wyborcze PO wyśmiewają PiS. Tak podważają hasło wyborcze konkurencji, słusznie?

Kampania wyborcza to nie żarty! Politycy wszystkich frakcji wyjątkowo poważnie podchodzą do zdobywania sympatii wyborców. PO postanowiło w swoich spotach wytknąć PiS kilka wpadek, podważając tym samym wiarygodność ich hasła wyborczego „Bezpieczna przyszłość Polaków”. Udało się?

PO uderza spotami w PiS

Platformy Obywatelska wypuściła trzy nowe spoty na portalu X (poprzednio Twitter). Dotyczą one bakterii legionella oraz incydentu z policyjnym śmigłowcem Black Hawk. „To oni są zagrożeniem" - brzmi przesłanie spotów. 

Jeden spot dotyczy incydentu z udziałem Black Hawka w Sarnowej Górze podczas pikniku wojskowego. - Uczestnicy pikniku w Sarnowej Górze przeżyli chwile grozy. Helikopter policyjny zahaczył o linię energetyczną, która spadła tuż obok rodzin z dziećmi. Tymczasem minimalna wysokość lotu nad terenem to 150 metrów. - To oni są prawdziwym zagrożeniem - komentuje lektor w spocie wskazuje na PiS. 

Podobnie zatytułowane są dwa pozostałe spoty dotyczące bakterii legionelli, na którą zmarło już co najmniej 18 osób.  - Nie przyjęli dyrektywy w sprawie wody pitnej, która pomogłaby ochronić przed legionellą. Unia interweniowała już w marcu - słychać komentarz w spocie.  - To oni są zagrożeniem - brzmi wniosek. - Legionella zabija. Rząd PiS nie wprowadził unijnej dyrektywy w sprawie wody pitnej, która zawierała normy bezpieczeństwa, dotyczącej bakterii legionella. Tak PiS bawi się twoim bezpieczeństwem - słychać w kolejnym spocie opublikowanym przez PO w mediach społecznościowych. 

Co wiesz o Donaldzie Tusku. Pytanie numer 7 tylko dla wielkich znawców życia polityka!

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Donald Tusk?
R.FOGIEL: SENS MA DEBATA KANDYDATÓW NA PREMIERA