Donald Tusk

i

Autor: PAP/Darek Delmanowicz

Wybory 2023

Spotkanie Donalda Tuska w Krakowie. Oglądaj transmisję na żywo

2023-05-15 17:17

W poniedziałek 15 maja 2023 i we wtorek 16 maja 2023 roku w ramach akcji #Tu jest przyszłość klub Koalicji Obywatelskiej spotka się ze zwolennikami partii w województwie małopolskim. W dzisiejszym, poniedziałkowym spotkaniu wezmą wspólnie udział Donald Tusk i Rafał Trzaskowski. Spotkanie odbędzie się w hali "Wisły" w Krakowie. Start o godzinie 17.30.

W ramach akcji #Tu jest przyszłość klub Koalicji Obywatelskiej oraz lider Platformy Donald Tusk objeżdżają wszystkie województwa. Kolejnym etapem tej trasy jest  województwo małopolskie. Spotkania odbędą się tu w dniach 15-16 maja 2023 r.

 #Tu jest przyszłość. Donald Tusk i Rafał Trzaskowski w Krakowie

Lider małopolskiej Platformy Aleksander Miszalski powiedział PAP, że w poniedziałek i wtorek Małopolskę odwiedzi 110 parlamentarzystów KO. Odbędzie się ok. 120 spotkań w 50 miejscowościach, z czego otwartych spotkań będzie prawie 30. Będą to m.in. spotkania z różnymi środowiskami, takimi jak lekarze, rolnicy, przedsiębiorcy, młodzież.

W poniedziałek o 17.30 ma się odbyć otwarte spotkanie w hali "Wisły" z udziałem lidera PO Donalda Tuska oraz prezydenta Warszawy oraz wiceprzewodniczącego PO Rafała Trzaskowskiego.

We wtorek ok. godz. 10 zaplanowane jest posiedzenie klubu parlamentarnego KO w hotelu Novotel City West w Krakowie, którego pierwsza część ma być otwarta.

Donald Tusk w trasie po Polsce. Spotkania terenowe potrwają do czerwca

Podczas posiedzenia klubu parlamentarnego KO 6 lutego Donald Tusk zapowiedział cykl spotkań terenowych klubu do czerwca. Według przedstawionego przez niego założenia, w każdym tygodniu klub miałby się spotykać w innym województwie, tak by odwiedzić wszystkie 16 województw.

Schemat jest zawsze ten sam: posłowie i senatorowie KO odwiedzają wszystkie powiaty województwa, a szef PO Donald Tusk ma jedno lub dwa otwarte spotkania. Drugiego dnia odbywa się w stolicy danego województwa posiedzenie klubu KO, częściowo otwarte dla mediów. Wizyta w każdym województwie oznacza też prezentację innego elementu programu KO.

Akcja objazdu wszystkich województw miała według założeń skończyć się do 4 czerwca. 

Sonda
Czy twoim zdaniem wystąpienia Donalda Tuska szkodzą czy pomagają opozycji?
Express Biedrzyckiej - Donald Tusk