Kaczyński i koronawirus

i

Autor: Sebastian Wielechowski Shutterstock Kaczyński i koronawirus

Tak koronawirus wpływa na wyniki PiS. Co na to Kaczyński?! [NOWY SONDAŻ]

2020-03-24 5:44

Obóz rządzący stanął przed poważnym wyzwaniem. Niemal od początku marca Polska zmaga się z problemem śmiertelnego koronawirusa. Jednak okazuje się, że trudna sytuacja wcale nie odbija się negatywnie na notowaniach Prawa i Sprawiedliwości. Tak wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu”.

Radykalne decyzje o zamknięciu szkół, restauracji, kin, czy wreszcie zamknięcie granic kraju – mogłoby się wydawać, że spowoduje to niechęć społeczeństwa do partii rządzącej. Nic takiego jeszcze się nie stało, PiS cieszy się niemal takim samym poparciem jak w lutym. Traci natomiast Koalicja Obywatelska. W poprzednim sondażu „SE” miała notowania sięgające ponad 25 proc.

ZOBACZ TEŻ: Kaczyński SZOKUJE! „Prezes oszalał” Chodzi o wybory prezydenckie 2020

Sondaż

i

Autor: Super Express Sondaż

Ale eksperci przewidują, że sytuacja jest dynamiczna i może się zmienić. - Nie wiemy, jak ludzie zareagują na nadchodzące ciężkie tygodnie. Na dziś jesteśmy trzy tygodnie za Włochami i nawet jeśli uda się nam o 2/3 ograniczyć sytuację względem tego kraju, to może znaczyć tyle, że o 2/3 będzie krótszy konwój z trumnami. Nie podejmuję się przewidzieć, czy to będzie powszechnie uznane za sukces – komentuje prof. Jarosław Flis (53 l.), politolog.

Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 17-18 marca 2020 roku na próbie 1077 dorosłych Polaków.

Koronaporadnik Federa: Jak zachować bezpieczny dystans?