Protesty kobiet we Wrocławiu

i

Autor: PAP/Maciej Kulczyński Protesty kobiet we Wrocławiu

Polacy nie chcą protestów w kościołach. Sondaż Super Expressu

2020-11-03 6:30

Nowy tydzień przynosi nowe protesty przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. W ostatnich dniach przez całą Polskę przechodziły marsze i manifestacje. Uczestnikom protestów zdarzało się także pisać i mazać po ścianach budynków kościołów, a nawet wchodzić do kościołów i zakłócać przebieg mszy. To ostatnie szczególnie nie podoba się Polakom.

Według sondażu zrealizowanego przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu”, protestów w samych kościołach i wiążącego się z tym zakłócania mszy w nie popiera przytłaczająca większość – łącznie 72 proc. badanych. Z tego 44 proc. uznaje, że nie powinno się protestować nie tylko podczas mszy, ale także pod budynkami.

– Odsetek niepopierających protestów pod kościołami i w nich to ci, którzy do kościołów chodzą. Dla takich osób kościół jest miejscem świętym – mówi „Super Expressowi” socjolog, prof. Janusz Czapiński (69 l.). 

– Ludzie uznają malowanie po ścianach budynków, zakłócanie mszy za profanację. Tym bardziej że protesty nie zostały zapoczątkowane słowami biskupów, tylko orzeczeniem Trybunału – dodaje prof. Czapiński. 

Badanie zostało zrealizowane przez Instytut Badań Pollster, w dniach 27–28.10.2020 r. metodą ankiet internetowych na próbie 1022 dorosłych Polaków.

sondaz manifestacje kosciol msza

i

Autor: infografika
Express Biedrzyckiej - Jagna Marczułajtis-Walczak: Nie brałam pod uwagę usunięcia ciąży
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE