Zbigniew Ziobro

i

Autor: Stefan Maszewski/REPORTER Zbigniew Ziobro

SONDAŻ

Reformy Ziobry czy miliardy z Unii? Polacy jednoznacznie wskazali. Nowy sondaż

2022-12-12 19:22

Chcemy poświęcić przeprowadzane od sześciu lat reformy systemu sądownictwa, jeśli oznaczałoby to wypłatę miliardów euro z unijnego Funduszu Odbudowy – wynika z najnowszego sondażu Instytutu Pollster dla „SE”.

Na początku czerwca Komisja Europejska zaakceptowała polski Krajowy Plan Odbudowy, co było ważnym krokiem w kierunku wypłaty przez UE 23,9 mld euro dotacji i 11,5 mld euro pożyczek w ramach Funduszu Odbudowy. Niestety, rząd Mateusza Morawieckiego (54 l.) wciąż nie wywiązał się ze zobowiązań po swojej stronie, wśród których najważniejszym jest odpolitycznienie systemu sądownictwa. Według badania Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego 25–27 listopada 2022 r. wśród 1057 dorosłych Polaków, przytłaczająca większość z nas chce poświęcić reformy Zjednoczonej Prawicy na poczet miliardów z Unii.

– Polacy są zdroworozsądkowi, wybrali miliardy z Brukseli zamiast zera w portfelu. No a poza tym z reformą sądów konflikt z Unią nie ma nic wspólnego. Od początku „dobrej zmiany” przeciętny Kowalski czeka kilka miesięcy dłużej na pierwszą rozprawę – twierdzi przewodnicząca koła poselskiego Polska 2050 Hanna Gill-Piątek (48 l.).

Sondaż. Pieniądze z UE

i

Autor: SE/Robert Bany

– Tu nie chodzi o praworządność, tu chodzi o budowę państwa federacyjnego ze stolicą w Berlinie i odbiór suwerenności na rzecz Niemiec. Gdyby to nie były sądy, to pretekstem byłaby obrona chrześcijan czy rodziny. Dlatego powinniśmy twardo stać po stronie swoich racji – broni pozycji rządu wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł (42 l.). 

Marcin Kierwiński: "To że Ziobro nienawidzi się z Kaczyńskim, to jest dość oczywiste" [Raport Walczaka]

PiS wyciąga publiczne pieniądze jak z bankomatu?

Mocne słowa polityka Lewicy! POSŁUCHAJ!

Listen to "Legitymacja PiS-u jak KARTA DO BANKOMATU, żeby wyciągać pieniądze - Robert Biedroń. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.