Nowy sondaż prezydencki. Wybory 2020. Duda czy Trzaskowski? Wyniki

2020-07-03 16:45
Wybory 2020. Druga tura. Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski
Autor: KPRP, TWITTER Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski

Wybory 2020 druga tura już w niedzielę 12 lipca. W drugiej turze wyborów prezydenckich znaleźli się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. To oni zmierza się w ostatecznej walce o Pałac Prezydencki. Nowe sondaże wskazują, że obaj mogą liczyć na wygraną, w jednych badaniach wygrywa Trzaskowski w innych Duda, a różnice między nimi są minimalne. Najnowszy sondaż pokazuje, że Dudę i Trzaskowskiego dzieli jedynie jeden punkt procentowy! To istna sensacja.

Sondaż prezydencki. Wybory 2020. Nowy sondaż prezydencki wskazuje, że kandydaci z drugiej tury wyborów prezydenckich: Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, mają niemal identyczne szanse na zwycięstwo. Przypomnijmy, że w pierwszej turze wyborów Duda uzyskał 43,5 proc. głosów, a Trzaskowski 30,46 proc. Obaj trafili do drugiej tury, która już 12 lipca. Najnowszy sondaż przygotowany przez  Ipsos dla OKO.press wskazuje, że walka kandydatów będzie trwała do policzenia ostatniego głosu. W sondażu prezydenckim Andrzej Duda uzyskał 48 proc. głosów badanych osób, a Rafał Trzaskowski 49 proc. czyli obaj idą ramię w ramię. Odpowiedź nie wiem/trudno powiedzieć wskazało w badaniu 3 proc. ankietowanych. Istotne więc będą tzw. przepływy, czyli to na kogo w drugiej turze wyborów 2020 postawą wyborcy: Szymona Hołowni, Krzysztofa Bosaka, Roberta Biedronia, Władysława Kosiniaka-Kamysza i pozostałych kandydatów. W drugiej turze liczy się dosłownie każdy głos. Wynik nowego sondażu wskazuje, że różnica między Dudą a Trzaskowskim to mniej niż błąd statystyczny, który w tym badaniu wynosi 3 pkt. proc. Szykuje się zatem naprawdę zacięta walka! - Nic nie wskazuje na to, by można było mówić po wyborach o znaczącym trumfie któregoś z kandydatów – zauważa prof. Rafał Chwedoruk (51 l.).

A na kogo właściwie mogą liczyć kandydaci? Wedle badania Ipsosu dla Oko.press głosy na Dudę składają się w niemal 90 proc. z głosów własnego elektoratu. Poza tym poparło go m.in. 3,8 proc. tych, którzy nie głosowali w pierwszej turze, oraz 3,9 proc. wyborców Krzysztofa Bosaka. U Trzaskowskiego zaś oprócz własnych wyborców, stanowiących 67 proc. ogółu zdecydowanych na głosowanie, jest m.in. także 21 proc. wyborców Szymona Hołowni i 3,7 proc. tych, którzy wskazywali wcześniej na Roberta Biedronia (44 l.). 

Express Biedrzyckiej - Leszek Balcerowicz: To nawrót do tradycji PRL
Sonda
Druga tura wyborów - to już pewne! Na kogo zagosujesz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE