Kukiz na granicy błędu statystycznego. Kaczyński wciąż z przewagą

i

Autor: redakcja SE Kukiz na granicy błędu statystycznego. Kaczyński wciąż z przewagą

Najnowszy sondaż. Kukiz na granicy błędu statystycznego. Kaczyński wciąż z przewagą [WIDEO]

2019-04-07 18:44

Kampania wyborcza wkracza w decydującą fazę, a PiS i Koalicja Europejska idą niemal łeb w łeb. Gdyby wybory europejskie odbyły się w miniony weekend wygrałaby je partia rządząca z poparciem na poziomie 39 proc. KE depcze jej jednak po piętach i może liczyć na 35 proc. głosów. Na progu wyborczym balansują Kukiz'15 i Konfederacja. To wynik najnowszego sondażu przeprowadzonego dla „SE”.

W porównaniu z marcowym sondażem „SE” różnica między PiS i KE się zmniejsza. Wtedy wynosiła 6 punktów procentowych, teraz 4 punkty. - Jedni i drudzy mają takie same szanse wygrać. Wszystko będzie zależało od tego komu uda się skuteczniej zmobilizować swój elektorat do pójścia na wybory. Na korzyść Schetyny może działać fakt, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego chętniej biorą udział mieszkańcy wielkich miast – mówi Sebastian Gajewski. - Do ostatniej chwili piłka będzie w grze – przewiduje politolog.

Zobacz też: Znany polityk dołącza do Korwina i Brauna! PiS i Kukiz'15 mają powody do obaw?

Schetyna goni Kaczyńskiego

i

Autor: Super Express Schetyna goni Kaczyńskiego

Próg wyborczy przekraczają jeszcze „Wiosna” Roberta Biedronia, Kukiz’15 i Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Ci ostatni notują 5 proc. poparcia. - Elektorat Janusza Korwin-Mikkego jest dość niestabilny i przypadkowy, a Narodowcy mają niewielkie poparcie. Mikke 5 lat temu przekroczył próg, więc teraz też ma szansę, ale mniejszą – ocenia dr Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego. - Dziś elektorat jest znacznie bardziej spolaryzowany między PiS i PO – dodaje politolog.

Sondaż zrealizowany przez Instytut Badań Pollster w dn. 4-6 kwietnia 2019 na próbie 1094 dorosłych Polaków.

Wiesz, że możesz dostać artykuły skórzane w super cenach? Sprawdź rabaty na Wittchen promocje.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE