Budynek Sejmu

i

Autor: Adam Nocoń

Sondaż jakiego jeszcze nie widziałeś. MIAZGA opozycji, mogą tylko rwać włosy z głowy

2020-12-07 19:40

Od 2015 roku Prawo i Sprawiedliwość wciąż wygrywa wszelkiego rodzaju wybory. Od dłuższego czasu trwają dywagacje, kto mógłby stać się prawdziwym liderem opozycji, który zdołałby powstrzymać zwycięską serię partii Jarosława Kaczyńskiego. Najnowszy sondaż nie daje na to jednak żadnej nadziei. Najczęściej wybieraną przez ankietowanych odpowiedzią na pytanie, który polityk zasługuje na miano lidera opozycji, było bowiem: „żaden polityk opozycji nie zasługuje na takie miano”.

Który polityk zasługuje na rolę lidera opozycji? Takie pytania zadała respondentom pracownia SW Research (na zlecenie portalu rp.pl). Zdecydowanie najpopularniejszą odpowiedzią była ta zaskakująca, mówiąca, że „żaden polityk opozycji nie zasługuje na takie miano”. Taką opcję wybrał prawie co 4 ankietowany (24 proc.).

Jak wynika z sondażu, ewentualnie największe szanse w opinii Polaków ma prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, a zaraz za nim Szymon Hołownia. Ten pierwszy zajął w badaniu drugie miejsce z wynikiem 21,1 proc., podczas gdy ten drugi został wskazany przez 18,7 proc. osób.

Na dalszych miejscach znaleźli się:

Który polityk Pani/Pana zdaniem zasługuje na rolę lidera opozycji?

i

Autor: redakcja se
Tomasz Walczak VIDEOBLOG: Głupi naród, czy głupia opozycja - czemu PiS trzyma się mocno?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany