Niedziela handlowa MARZEC 2019 - kiedy sklepy będą otwarte?

i

Autor: Piotr Molecki/East News Sklep

Sondaż dla „Super Expressu”. Czy Polacy chcą robić zakupy w niedzielę?

2019-03-09 6:00

Nad flagowym projektem rządu Prawa i Sprawiedliwości zbierają się czarne chmury! Polacy mają dość zakazu handlu w niedziele. Największa liczba naszych rodaków chce aby sklepy w siódmym dniu tygodnia były otwarte – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego na zlecenie „Super Expressu”.

grafika handel w niedzielę

i

Autor: se.pl

W tym roku zakupy możemy zrobić tylko w ostatnią niedzielę w miesiącu. W 2020 sklepy mają być zamknięte w niedziele (nie licząc przedświątecznych wyjątków). „SE” spytał Polaków o to jak powinien być zorganizowany handel w niedziele. Wyniki nie zaskoczyły ekspertów. – Zapowiedzi rządu, że zamykając duże centra handlowe zrekompensuje się to działalnością małych sklepów, okazały się być niesatysfakcjonujące. Widać, że obywatele chcą mieć powrót do poprzedniego komfortu i łatwości robienia zakupów – powiedział „Super Expressowi” ekonomista dr Andrzej Sadowski (56 l.) z Centrum im. Adam Smitha.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE