Krzysztof Śmiszek

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Krzysztof Śmiszek

Mocne słowa

Śmiszek wprost o Kościele. „To jest zwykłe złodziejstwo”

2023-08-28 20:35

Poseł lewicy Krzysztof Śmiszek zabrał głos w sprawie Kościoła w Polsce. Polityk podzielił się swoimi poglądami i wyraził niezadowolenie z powodu niskich podatków dla księży czy handlu nieruchomościami. Nie gryzł się w język!

Krzysztof Śmiszek zazwyczaj nie stroni od m…ówienia o swoich poglądach czy komentowania poczynań innych polityków. Tym razem został zapytany, co zrobi Lewica w sprawie Kościoła, jeśli wygra wybory. Bez wahania odparł, że już pierwszego dnia doszłoby do rozdzielenia państwa od

- Uważamy, że dzisiaj mamy postawione wszystko na głowie. Przez ostatnie kilkanaście lat nie było władzy, która mogłaby się postawić Kościołowi. Skandalem jest, że księża płacą ryczałtowy podatek raz na trzy miesiące 146 zł, a np. kwiaciarka czy mechanik samochodowy odprowadzają gigantyczne daniny - stwierdził Krzysztof Śmiszek w „grze o głosy”.

Polityk Lewicy skrytykował także handel nieruchom,ości, jaki mają uprawiać niektórzy księża.

 - Jesteśmy na to przygotowani. Sam złożyłem projekt ustawy. Nie wiem, czy państwo wiecie, ale jest taki sprytny przepis, który daje możliwości polskim parafiom katolickim i seminarium duchownym na otrzymywanie ziemi, 15 hektarów dla parafii i 50 dla seminarium. Kościół dostaje 15 hektarów, sprzedaje i wyciąga rękę po kolejne - mówił.

Krzysztof Śmiszek bardzo dobitnie podsumował to, czym jego zdaniem srał się Kościół w dzisiejszych czasach.

- To jest zwykłe złodziejstwo. Kościół zamienił się w biuro pośrednictwa nieruchomości i zarabia gigantyczną kasę – skwitował.

Sonda
Jak oceniasz instytucję Kościoła?
Express Biedrzyckiej - WYBORY 2023_Michalik, Kolanko, Żółciak_RUNDA 1