Sławomir Mentzen - kim jest, dane [SYLWETKA]

i

Autor: Sławomir Mentzen/Facebook

Następca Korwin-Mikkego

Sławomir Mentzen: 500 plus powinno zostać zlikwidowane

2023-01-20 9:07

Przewodniczący partii Nowa Nadzieja, która wchodzi w skład Konfederacji, nie kryje się z tym, że jest przeciwny programom socjalnym. - Chciałbym, żeby mało kto dostawał 500 plus - mówił Sławomir Mentzen w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

- Obawiam się, że nie da się tego uczynić z powodów politycznych. Jedyne, co można realnie zrobić, to przestać waloryzować to świadczenie. Żeby inflacja je zjadła. To zdanie Konfederacji, natomiast ja mam bardziej radykalny pogląd, ja bym zlikwidował 500 plus - powiedział Sławomir Mentzen. W wywiadzie mówił także, że Ukraińcy powinni przyjeżdżać do Polski, ale chciałby, by sami się utrzymywali i żeby nie byli faworyzowani. Tu także otrzymał pytanie o 500 plus dla Ukraińców.

Brat Sławomira Mentzena wchodzi do polityki! "Chcę masakrować lewaków"

- Hmm, zastanawiam się nad tym: skoro pracują, to płacą tu podatki... Natomiast na pewno nie powinni dostawać 500 plus po powrocie na Ukrainę, a mieliśmy dziesiątki tysięcy takich przypadków. Nie mam wyrobionego zdania w tej sprawie, bo co do zasady chciałbym, żeby mało kto dostawał to 500 plus. Akurat różnice narodowościowe nie są dla mnie istotne — dodał Mentzen.

Sonda
Popierasz Konfederację?
Mentzen: "Naszym celem jest, byśmy uzyskali realny wpływ na politykę państwa polskiego" [Sedno Sprawy]

Będzie podwyżka 500 PLUS?

Minister zabiera głos. Posłuchaj!

Listen on Spreaker.