Lex TVN. Protesty 19 grudnia

i

Autor: PIOTR GRZYBOWSKI / SUPER EXPRESS Lex TVN. Protesty 19 grudnia

Skutki Lex TVN mogą zaboleć. Tak TVN prosi o wsparcie. To ostatnia deska ratunku

2021-12-20 12:30

Lex TVN, jeśli wejdzie w życie, będzie oznaczać poważne problemy dla stacji TVN i innych kanałów z grupy Discovery. TVN próbuje robić wszystko, by nowe prawo nie weszło w życie. Ostatnia nadzieja jest w prezydencie Andrzeju Dudzie. Jak przekonać prezydenta do zawetowania Lex TVN? Stacja postanowiła poprosić o pomoc. To ostatnia deska ratunku dla TVN. Zobaczcie, co można zrobić!

Lex TVN: apel stacji o weto prezydenta

Temat Lex TVN powrócił jak bumerang i zaskoczył wszystkich: nie tylko obywateli, telewidzów, ale także szefostwo stacji i TVN Grupę Discovery. Jeden dzień wystarczył, by przyszłość TVN w Polsce zawisła na włosku. Teraz wszystko w rękach prezydenta Andrzeja Dudy. Tylko on może zatrzymać wprowadzenie prawa, które może być tragiczne w skutkach nie tylko dla Grupy Discovery, ale może mieć wpływ na wolność mediów w Polsce. Nic dziwnego, że TVN chwyta się przysłowiowej brzytwy, by wpłynąć na decyzję prezydenta w sprawie Lex TVN. Ostatnią deską ratunku może się okazać sprzeciw społeczny na ogromną skalę. W niedzielę, 19 grudnia 2021, w wielu miastach w Polsce odbyły się już protesty w obronie TVN i wolnych mediów. TVN wystosował także apel do swoich odbiorców. Prosi o wsparcie i zbiera podpisy w obronie stacji. - 17 grudnia Sejm uchwalił ustawę LEX TVN. Jest to atak na wolne media, który ma pozbawić Państwa możliwości oglądania wszystkich kanałów TVN. Prosimy o podpisanie apelu w obronie stacji. Dziękujemy za wsparcie - tymi słowami zwrócono się o pomoc do Polek i Polaków. - Wolne media są fundamentem demokracji. Chcę, by decyzja o tym, który kanał telewizyjny oglądam, należała wyłącznie do mnie. Chcę mieć dostęp do różnorodnych informacji, programów i rozrywki. Atak na wolność mediów ma daleko idące konsekwencje dla przyszłości Polski. Niszczone są wzajemne relacje z USA, największym sojusznikiem i gwarantem bezpieczeństwa naszego kraju. Nie możemy na to pozwolić! Potrzebujemy silnej, opartej na zaufaniu współpracy z międzynarodowymi partnerami. W związku z tym apeluję do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby niezwłocznie zawetował LEX TVN - brzmi treść apelu. Każdy, kto chce wesprzeć nadawcę i sprzeciwić się Lex TVN może podpisać ten apel specjalny apel na stronie apel.tvn.pl.

Przeczytaj koniecznie: Lex TVN. O co chodzi w awanturze i protestach. Czym jest Lex TVN, które przyjął Sejm?

Zobacz także w naszej galerii poniżej, jak wyglądały protesty w obronie TVN - KLIKNIJ W ZDJĘCIE

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany