Marek Suski

i

Autor: Jacek Domiński/REPORTER Nauczyciele zarabiają niemal tyle co posłowie

Marek Suski o zarobkach nauczycieli i posłów: Jest nieduża różnica

2019-03-11 14:57

Najwyraźniej szef gabinetu politycznego premiera, minister Marek Suski (61 l.) chce jeszcze bardziej rozwścieczyć nauczycieli, którzy walczą o tysiąc złotych podwyżki. Według jednego z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego (70 l.) i Mateusza Morawieckiego (51 l.) nauczyciele dyplomowani zarabiają prawie tyle samo co ... posłowie!

- Posłowie mają 8 tys zł brutto pensji podstawowej (do tego dieta ponad 2 tys. zł – red.), więc jeśli nauczyciel dyplomowany ma z kawałkiem 5 tys zł brutto to jest to nieduża różnica między posłem a nauczycielem – przyznaje w rozmowie z „Super Expressem” Marek Suski. I najpewniej tą wypowiedzią rozjuszy tysiące nauczycieli, którzy zarabiają często gorzej niż kasjerki w supermarkecie. - To skandaliczne. Po pierwsze nauczyciel dyplomowany nie zarabia ponad 5 tys zł brutto i daleko mu do wynagrodzenia posła! Który to nauczyciel tyle zarabia według Marka Suskiego?! - pyta oburzony Sławomir Broniarz (61 l.), prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. I apeluje do ministra, aby sprawdził swoich sił w szkole. - Jeśli Marek Suski uważa, że nauczyciele mają takie kokosy, to niech przyjdzie do szkoły i zatrudni się w roli nauczyciela. Zobaczy wtedy, jak wygląda praca w szkole i jakie są tam tak naprawdę zarobki! Może wtedy dostrzeże, że płaca nauczyciela odstaje od płacy posła i odstaje od zarobków ministra Suskiego i to jest kwestia, która nie podlega dyskusji! - dodaje Broniarz.

Tymczasem Marek Suski nie ukrywa też, że nie podoba mu się zapowiadany na 8 kwietnia strajk. - To protest inspirowany politycznie. Odchodzenie od egzaminów przez nauczycieli nie byłoby najlepszym pomysłem, ale zapewniam, że te egzaminy i tak będą przeprowadzone, niezależnie od strajku – mówi nam. I kwituje, że podwyżki dla pedagogów są realizowane. - Każdy chciałby więcej zarabiać. Nie znam osoby, która by powiedziała, że za dużo zarabia, to zrezygnuje sama... Chociaż posłowie sami sobie obniżyli pensję, ale bez przyjemności – zaznacza na koniec Suski.

Gdzie kupić książki, podręczniki, słowniki w atrakcyjnych cenach? Idź na stronę świat książki kod rabatowy i korzystaj z okazji cenowych!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE