Zbigniew Ziobro walczy o życie. Zdecydował się na natychmiastową radykalną terapię

i

Autor: ART SERVICE / SUPER EXPRESS Zbigniew Ziobro walczy o życie. "Zdecydował się na natychmiastową radykalną terapię"

Zbigniew Ziobro

Skandaliczne słowa dziennikarki o Ziobrze. "Jeśli umrze, przeproszę"

2024-02-23 19:59

Były minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro nagle przestał się pokazywać publicznie, a wkrótce potem media obiegły informacje o jego chorobie. Eliza Michalik, dziennikarka związana m.in. z „Superstacją”, „Gazetą Wyborczą” oraz Onetem, w swoim wywiadzie w „Sekielski Brothers Studio”, wypowiedziała się na ten temat, wywołując falę kontrowersji w Internecie.

„Ziobro ogłasza chorobę zaraz po tym, jak stracił władzę i zaczął być rozliczany, i jak zaczęły mu grozić bardzo poważne konsekwencje prawne” — podkreśliła Michalik, odwołując się do swojego doświadczenia, które nie pozwala jej wierzyć w takie przypadki. Dziennikarka przytoczyła szereg okoliczności, w tym opinie lekarzy na temat symptomów rozwijającego się raka przełyku oraz nagłe zniknięcie Ziobry z przestrzeni publicznej.

Kolejne doniesienia w mediach, stopniowo eskalujące od ogólnego stanu choroby po zaawansowany rak przełyku, budziły podejrzenia o działania z zakresu public relations. Michalik stwierdziła: „Najpierw było, że choruje, potem było, że choruje na raka, a potem — że zaawansowany rak przełyku, że "walka o życie", czyli stopniowanie. Profesjonalna akcja PR-owa zawsze tak wygląda w przypadku polityka, który się chce wycofać”.

Według Michalik, choroba Ziobry to próba uniknięcia odpowiedzialności, co spotkało się z mieszanymi reakcjami internautów. Niektórzy zgadzają się z jej stanowiskiem, podczas gdy inni je odrzucają. Szczególnie kontrowersyjne były słowa dziennikarki, która nazwała Ziobrę „tchórzem” i oskarżyła o unikanie odpowiedzialności za swoje czyny. Michalik podkreśliła jednak, że nawet w przypadku śmierci polityka jej opinia nie ulegnie zmianie, argumentując, że jego wcześniejsza działalność była podstawą do takich osądów.

W swoim apelu Michalik zażądała od polityka nagrania wideo z pożegnaniem, jeśli jego stan rzeczywiście jest tak poważny, jak sugerują politycy Suwerennej Polski. „Panie Ziobro, jeśli jest pan umierający, może pan nagrać wideo, w którym się pan żegna. Jeśli ma pan siłę rozmawiać z panem Warchołem i przekazywać mu wieści, to pewnie może też pan porozmawiać za pomocą nowoczesnych środków przekazu i przeprosić swoje ofiary za nadużycia wobec nich” — podsumowała Michalik.

W galerii poniżej zdjęcia, jak zmienił się Zbigniew Ziobro:

Dariusz Joński: Zbigniew Ziobro może być przesłuchany w szpitalu
Sonda
Czy Zbigniew Ziobro to pozytywna postać w polskiej polityce?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany