Jarosław Kaczyński

i

Autor: MICHAL DYJUK/REPORTER

Będą rządzić samodzielnie?

Sensacyjny sondaż. PiS ma ponad 40 procent poparcia!

2023-06-01 7:46

Prawo i Sprawiedliwość od kilku kilku miesięcy utrzymuje kilkuprocentową przewagę nad Koalicją Obywatelską. Do tej pory była to różnica między pięcioma a siedmioma punktami procentowymi. Jednak badanie zamówione przez rządzącą partię pokazuje coś innego. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować ponad 40 procent wyborców!

Jarosław Kaczyński zdaje się nie przejmować ostatnimi sondażami, z których wynika, że Prawo i Sprawiedliwość co prawda może liczyć na zwycięstwo, ale nie ma szans na samodzielne rządy. Prezes rządzącego ugrupowania udzielił wywiadu "Gazecie Polskiej" i opowiedział o wewnętrznych badaniach, które są dla jego partii dużo bardziej korzystne. - Prowadzimy w sondażach, ale mamy również świadomość, że nic teraz nie jest przesądzone. Wedle naszych wewnętrznych badań - tych ostatnich, które znam, bo najnowsze są właściwie opracowywane - mamy poparcie minimalnie powyżej 40 proc. - ocenił Jarosław Kaczyński. Jak dodał, według wyliczeń, jego partia potrzebuje 44 procent poparcia by móc myśleć o samodzielnych rządach.

Portalowi Interia udało się dotrzeć do wewnętrznych wyników sondażu zamówionego przez Prawo i Sprawiedliwość. Oto dokładne rezultaty badań:

Prawo i Sprawiedliwość - 42,1 procent

Koalicja Obywatelska - 30,3 procent

Konfederacja - 9 procent

Lewica - 7,7 procent

PSL - Polska 2050 - Trzecia Droga - 7,4 procent

Zupełnie inne wyniki osiągnęły partie w sondażu na zlecenie "Super Expressu". Okazuje, że poparcie dla partii niewiele się zmienia. PiS jest wciąż na prowadzeniu (32,29 proc. głosów), a KO zajmuje pozycję numer dwa (27,72 proc.).

Sonda
Czy chodzisz na głosowania?
sondaż polityczny

i

Autor: SE sondaż polityczny
Wieczorny Express - Andrzej Rozenek, Witold Tumanowicz
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany