Jarosław Kaczyński

i

Autor: ART SERVICE Jarosław Kaczyński

Najnowsze badanie poparcia politycznego

Sensacyjny sondaż, PiS dobija do 40 proc., opozycja daleko. Przewaga jest dwucyfrowa

2022-12-30 8:45

W najnowszym badaniu poparcia politycznego wyniki wskazują, że Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele nie tylko przoduje pod względem wskaźników poparcia, ale także mocno dystansuje się od opozycji. W Sejmie, według omawianego badania, znaleźć miałoby się sześć formacji.

Jak wynika z badania pracowni Social Changes przeprowadzonego na zlecenie portalu wpolityce.pl, zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy nie tylko jest pewne, ale także wynik prawicowej formacji poprawił się względem ostatniego badania. Formacja zgarnęła bowiem 39 proc. poparcia, co oznacza wzrost o 1 pkt. proc. względem ostatniego sondażu.

Social Changes: Dwucyfrowa przewaga Zjednoczonej Prawicy nad Koalicją Obywatelską

Drugie miejsce w zestawieniu to Koalicja Obywatelska, na którą oddanie głosu zadeklarowało 28 proc. respondentów. Jest to więc spadek o 1 pkt. proc. względem ostatniego badania. Na miejscu trzecim zaś mamy dwie formacje ex aequo - Polska 2050 oraz Lewica zgarnęły bowiem w badaniu ten sam wynik 9 proc. poparcia.

1 pkt. proc. wzrostu od ostatniego sondażu i w sumie 7 pkt. proc. wyniku poparcia zgarnęła Konfederacja. Wzrost od ostatniego badania zaliczyło też Polskie Stronnictwo Ludowe, które dzięki temu przeskoczyło próg wyborczy i znalazło się w parlamencie. Pod progiem natomiast wylądowało Porozumienie z Magdaleną Sroką (43 l.) na czele oraz Kukiz'15 z wynikami po 1 proc. poparcia politycznego.

Pewną sensację znaleźć można także w wyniku frekwencji wyborczej. Gdyby wybory miały się odbyć w najbliższą niedzielę, udział w nich zadeklarowało 57 proc. respondentów.

Badanie przeprowadzone w dniach od 23 do 27 grudnia na dorosłej próbie 1054 Polaków.

Poniżej galeria ze zdjęciami dotyczącymi operacji kolana prezesa PiS

Sonda
Czy Zjednoczona Prawica przetrwa do kolejnych wyborów parlamentarnych?
Krzysztof Jackowski mówi o tym jak będzie rok 2023 dla prezydenta Andrzeja Dudy
Listen on Spreaker.