Stanisław Gawłowski

i

Autor: DOMIN/SUPER EXPRESS Stanisław Gawłowski

ODRA W TLE

Senator Stanisław Gawłowski podpadł. Senatorowie PiS złożą wniosek do komisji o jego ukaranie

2022-08-18 14:41

Senatorowie PiS złożą wniosek do komisji o ukaranie senatora Stanisława Gawłowskiego za jego skandaliczną wypowiedź - poinformował wicemarszałek Senatu Marek Pęk z PiS. Pęk dodał, że w sprawie Gawłowskiego, który "niszczy autorytet Izby i obraża rząd", powinien zareagować marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Poszło o wpis Gawłowskiego na temat zanieczyszczenia Odry.

Senatorowie PiS nie odpuszczą Gawłowskiemu. Chcą jego ukarania

Czarne chmury zebrały się nad senatorem Stanisławem Gawłowskim. Chodzi o opublikowany w środę 17 sierpnia wieczorem wpis na Twitterze senatora Gawłowskiego. Treść wpisu to: "PiS krzyczy: Polacy nic się nie stało! Tylko Odra martwa. Morawiecki, Moskwa, Adamczyk, Ozdoba, Gróbarczyk i inna PiSowska swołocz nie zamieciecie katastrofy ekologicznej na Odrze pod dywan. Wszystko wyjaśnimy". Do wpisu Gawłowski załączył grafikę z żałobnym kirem i napisem "Odra".

Express Biedrzyckiej - Aleksander Kwaśniewski: Przyjdzie jesień, trzeba będzie wprowadzać reglamentację

Jak poinformował wicemarszałek Marek Pęk, senatorowie Prawa i Sprawiedliwości nie zamierzają puścić tego Gawłowskiemu płazem: - Senatorowie PiS złożą do komisji wniosek o ukaranie Gawłowskiego za tę skandaliczną wypowiedź. Marszałek Tomasz Grodzki powtarzający ciągle frazesy o wysokim prestiżu Senatu powinien wreszcie zareagować na to jak jego kolega niszczy autorytet Izby i obraża Rząd RP - zapowiedział polityk we wpisie na Twitterze.

Zanieczyszczona Odra i pomór ryb

Do czego odniósł się w swoje internetowej wypowiedzi Gawłowski? Od końca lipca obserwowany był pomór ryb w Odrze na odcinku od Oławy w dół, martwe ryby zaobserwowano również m.in. w okolicach Wrocławia. Zakaz wstępu do Odry został wprowadzony w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. Nadal nieznana jest przyczyna masowego pomoru ryb. Sprawą zanieczyszczenia Odry z zawiadomienia WIOŚ zajmie się Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu. W związku z sytuacją na Odrze premier zdymisjonował szefa Wód Polskich Przemysława Dacę i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Michała Mistrzaka.

Sonda
Winni zatrucia Odry zostaną ukarani?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE