Krzysztof Brejza Campus Polska

i

Autor: Sebastian Wielechowski/"Super Express" Krzysztof Brejza Campus Polska

Zdecydował

Senator KO Krzysztof Brejza podjął decyzję: Rezygnuję z immunitetu

2023-09-07 12:33

- Złożyłem oświadczenie na ręce marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego o rezygnacji z immunitetu senatorskiego - poinformował w czwartek (7.09) senator Krzysztof Brejza z Koalicji Obywatelskiej. - Nie boję się Jarosława Kaczyńskiego, ani Zbigniewa Ziobry; będę walczyć o prawdę - podkreślił Brejza.

- Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wystąpiła do marszałka Senatu z wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej senatora Krzysztofa B. - poinformowała w środę rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. - Jestem osobą uczciwą, jestem osobą działającą zawsze zgodnie z prawem i mówiącą prawdę. Stoję w obronie prawdy i będę walczyć o prawdę. Niczego się nie boję, a na pewno nie boję się Jarosława Kaczyńskiego ani Zbigniewa Ziobry - powiedział w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie senator Krzysztof Brejza. - Dlatego złożyłem oświadczenie na ręce pana marszałka Tomasza Grodzkiego o rezygnacji z immunitetu senatorskiego - poinformował senator KO.

Prokurator wyjaśniła, że powodem skierowania wniosku są ustalenia w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w inowrocławskim ratuszu, wskazujące na podejrzenie popełnienia przez senatora przestępstwa przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści osobistej dla niego oraz Ryszarda B. Chodzi o ojca senatora, prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzę. Senator Krzysztof Brejza kandyduje do Sejmu z trzeciego miejsca na liście KO w okręgu nr 4 (Bydgoszcz). Natomiast jego ojciec - w ramach paktu senackiego - jest kandydatem KO do Senatu z okręgu nr. 10 (Inowrocław).

QUIZ Sprawdź, co wiesz o Platformie Obywatelskiej!

Pytanie 1 z 12
W którym roku powstała Platforma Obywatelska?
K. BREJZA: SŁUŻBY PIS SĄ JAK ALKOHOLIK W BARZE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany