DOCZEKAŁ SIĘ

Senator Gawłowski triumfuje! Talerze wróciły do niego z "PiSowskiej niewoli"

2023-03-13 13:33

Po latach w końcu do senatora Stanisława Gawłowskiego wróciła stołowa, porcelanowa zastawa. Półmiski, talerze, miski, dzbanki i filiżanki zostały zabrane z mieszkania polityka, w ramach śledztwa CBA. Już na początku marca paka z zastawą przyjechała do senatora, ale wówczas nie udało się ich odebrać.

Stanisław Gawłowski od dłuższego czasu czekał na to, by jego zastawa stołowa, wróciła do niego. Przypomnijmy, że kilka lat temu agenci CBA prowadzili przeszukania w mieszkaniach polityka w Koszalinie i w Warszawie. W efekcie z domu zabrana została porcelanowa zastawa stołowa: biała z delikatnym, kremowo-złotym wzorkiem. Dlaczego tak się stało? Zastawa miała być uznana za część korupcyjnego procederu. Dlatego  też z domu Gawłowskiego zabrano zestaw naczyń, składający się z kilkudziesięciu sztuk talerzy głębokich, talerzy deserowych, talerzy płaskich, spodków i filiżanek, bulionówek, półmisków, salaterek, dzbanków, wazy, solniczki i cukiernicy. W 2022 roku prokuratura uznała, że porcelana nie jest dowodem w sprawie domniemanej korupcji i może wrócić do domu Gawłowskiego.

Senator jednak nie chciał sam się zgłaszać po naczynia, by je odebrać. Liczył, że skoro nie on jest zabrał z domu, to nie on będzie je przywoził. W piątek 3 marca porcelana miała być u Gawłowskiego, tak się jednak nie stało: - Miły kurier z robił wszystko co mógł, żeby przywiezioną na palecie zastawę, która została zarekwirowana mi 5 lat temu, trafiła z powrotem w moje ręce. Chociaż mój numer jest służbom doskonale znany nie wpisali go w zleceniu kurierskim przez co nie otrzymałem kodu, który pozwoliłby na odbiór przesyłki. Za te kompromitujące działania PiS płacą podatnicy, a moja zastawa dalej pozostaje w PiSowskiej niewoli - napisał na Facebooku rozczarowany polityk. W końcu jednak się doczekał i zastawa wróciła do niego w poniedziałek (13 marca). Talerze, miski, filiżanki i spodki, wszystko w nienaruszonym stanie. 

Zastawa wróciła z niewoli
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany