Emeryci

i

Autor: Shutterstock Trzynasta emerytura. Pieniądze trafiły już do ponad 8 milionów emerytów

Nowe 500 plus dla emerytów! Do wykorzystania od września

2021-06-10 5:55

Seniorze, kolejne 500 plus! Świetne wieści dla emerytów! Dzięki inicjatywie senatorów Polski Bon Turystyczny, czyli dofinansowanie wypoczynku dla dzieci, może zostać rozszerzony na najstarszych Polaków. Seniorzy dostaną 500 zł na wypoczynek, ale na wczasy pojadą dopiero jesienią lub zimą, bo znowelizowana ustawa zacznie obowiązywać dopiero od września. O ile poprze ją Sejm, bo wczoraj w Senacie ustawa przeszła przez aklamację.

Wczasy dla dzieci i emerytów

Polski Bon Turystyczny wprowadzono w minione wakacje. Pozwala on dofinansować kwotą 500 zł wypoczynek dzieci, np. pobyt w hotelu lub wyjazd na kolonie. Senat chciał wówczas rozszerzyć program na seniorów, ale nie zgodzili się na to posłowie Zjednoczonej Prawy. Teraz senatorowie wrócili do pomysłu, ale ze zmianami. – Emeryci i renciści najrzadziej korzystają z wypoczynku, co wynika z ich sytuacji finansowej – mówi nam autor projektu, senator Krzysztof Kwiatkowski (50 l.). – Polscy seniorzy powinni mieć szansę wyjazdu np. do pensjonatu, szczególnie że są narażeni na zakażenie koronawirusem, a po przejściu choroby potrzebują rekonwalescencji – dodaje.

Emerytura stażowa - sprawdź, czy ci się opłaci. Mamy konkretne wyliczenia

Super Raport 09.06 (Goście: Aleksander Kwaśniewski - były prezydent RP, Paweł Kukiz - Kukiz'15), Sedno Sprawy: Jarosław Gowin

Skorzystają również hotelarze

Wczoraj nad projektem nowelizacji ustawy regulującej Polski Bon Turystyczny obradowała senacka Komisja Ustawodawcza. Senatorowie przyjęli ustawę przez aklamację - nikt nie był przeciw, niektórzy się tylko wstrzymali. Sejm zajmie się projektem jeszcze w czerwcu. Dlaczego teraz projekt miałby zostać zaakceptowany? – Bo nie powoduje żadnych wydatków z budżetu państwa. Z Polskiego Bonu Turystycznego skorzystała zaledwie jedna czwarta uprawnionych, czyli są zabezpieczone środki do wykorzystania przez seniorów. Rozszerzenie programu nastąpi we wrześniu, więc emeryci i renciści pojadą na wczasy po sezonie turystycznym, kiedy jest taniej i gdy branża turystyczna potrzebuje wsparcia – przekonuje Krzysztof Kwiatkowski.

Takiej podwyżki seniorzy jeszcze nie widzieli. Szykuje się rekordowa waloryzacja emerytur

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany