Blokada Sejmu przez Ogólnopolski Strajk Kobiet

i

Autor: MAREK KUDELSKI/SUPER EXPRESS Blokada Sejmu przez Ogólnopolski Strajk Kobiet

Sejm zmieni się w twierdzę?! SZOKUJĄCE doniesienia. Co oni wymyślili!

2020-11-20 11:22

Rząd chce odgrodzić Sejm od ulicy potężną bramą na jednym z wjazdów. Fortyfikacja zminimalizuje prawdopodobieństwo wtargnięcia manifestujących do kompleksu i ograniczy przykry widok na wzburzonych obywateli wymachujących antyrządowymi transparentami. Jakie są oficjalne powody, którymi zasłaniają się urzędnicy z Centrum Informacyjnego Sejmu?

Trzy metry wysokości i osiem szerokości. To wymiary nowej bramy, która stanie przy wjeździe do Sejmu od ul. Górnośląskiej. O pomyśle jako pierwsza napisała "Rzeczpospolita". 

W oficjalnej notatce usprawiedliwiającej powolne zamienianie Sejmu w XIX w. fortyfikację, wyczytamy, że "inwestycja zredukuje konieczność stosowania przez Kancelarię Sejmu, straż marszałkowską i inne służby, w tym policję, droższych i mniej efektywnych rozwiązań doraźnych, co jest szczególnie istotne w kontekście prób wtargnięcia na teren Sejmu osób nieuprawnionych oraz aktów dewastacji budynków sejmowych".

Brama ma mieć do tego dwie furtki i 20 m "dodatkowej infrastruktury". Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało, że przetarg na potężną bramę rozpisano 10 listopada. Na dzień przed krwawymi zamieszkami, które ogarnęły centrum stolicy. 

ZOBACZ TEŻ:

Marsz Niepodległości. Jeden z policjantów ma pękniętą twarzoczaszkę. Kim jest?

Koszmarny finał Marszu Niepodległości 2020. Mieszkanie pana Stefana stanęło w ogniu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sejm już nie będzie z papieru. Teraz zacznie przypominać fort

i

Autor: Magdalena Witt-Ratowska Sejm już nie będzie z papieru. Teraz zacznie przypominać fort

Jeszcze do końca rządów premier Ewy Kopacz, na teren Sejmu można było przechadzać się jak po parku. Żelazne barierki, które miały być doraźną ochroną przeciw manifestacjom KOD, pojawiły się w 2016 i nie zniknęły do tej pory. 

Przypomnijmy, że podczas opozycyjnych manifestacji dochodziło do sytuacji, gdy demonstranci blokowali samochodom wjazd na teren kompleksu, co było przyczyną licznych interwencji policji. 

ZOBACZ TEŻ:

STRAJK KOBIET. Ksiądz wyszedł z bronią do protestujących?! W Polsce trwają manifestacje [ZAPIS RELACJI]

Zaczyna się. Obrońcy krzyża i uzbrojone kordony na Krakowskim Przedmieściu i pl. Trzech Krzyży

Protest przed sądem okręgowym w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają