Sejm

i

Autor: Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu

Zacznie sie już wieczorem

Sejm zajmie się „Lex Tusk”. Będzie gorąco na sali plenarnej?

2023-06-13 10:35

Sejm rozpoczyna czterodniowe posiedzenie, na którym zajmie się między innymi głośną ustawą o powstaniu komisji do spraw badania wpływów rosyjskich w Polsce, zwanej potocznie „lex Tusk”. Można się spodziewać, że atmosfera między politykami Zjednoczonej Prawicy a opozycję będzie gorąca.

13 czerwca Sejm rozpoczyna obrady, na których mają zostać poruszone między innymi kwestie zmian w budżecie państwa na 2023 rok, projektu w sprawie wyższych kar za szpiegostwo oraz obywatelskim projektem dotyczącym in vitro.

 Jak pokazuje harmonogram sejmowych obrad, politycy zajmą się także pierwszym czytaniem prezydenckiej nowelizacji projektu ustawy o komisji do spraw badania rosyjskich wpływów. Wieczorne czytanie może wzbudzić wiele emocji wśród zebranych, zwłaszcza polityków opozycji, który upatrują się w powołaniu komisji sposobu na wykluczenie Donalda Tuska z tegorocznych wyborów.

Wiele kontrowersji wzbudza także szybkie podpisanie projektu ustawy przez prezydenta Andrzeja Dudę, a następnie poprawki, jakie postanowił wnieść w nowelizacji do ustawy. Drugie czytanie zaś jest zaplanowane na piątek 16 czerwca.

Oni byli kiedyś posłami w PO i w PiS. Poznajesz ich? 13/15 to marzenie!

Pytanie 1 z 15
Oni byli kiedyś posłami w PO i w PiS. Poznajesz ich? Kto jest na zdjęciu:
Janusz Palikot
PATKOWSKI: WSZYSCY PRACOWNICY BUDŻETÓWKI DOSTANĄ PREMIE, ŚREDNIO 1100 PLN
Listen on Spreaker.